tv3.lv

Kravas pārvadātāji ir aicināti izvēlēties mazāk noslogoto muitas punktu Grebņeva

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka transportlīdzekļu rindu palielināšanās pie Latvijas-Krievijas robežas pēdējo nedēļu laikā ir saistīta ar kaimiņvalsts robežkontrolē iesaistīto dienestu darbību. Latvijas pusē nekādas izmaiņas muitas dienesta darbā, kas ietekmētu robežšķērsošanas vietas caurlaidību, nav veiktas. VID aicina pārvadātājus, kas ved preces uz Krieviju, izmantot muitas kontroles punktu Grebņeva, kur rindā gaida salīdzinoši neliels skaits kravas automašīnu.

2016. gada 2. martā 16:54

Kopumā rindu palielināšanās galvenokārt ir saistīta ar ekonomiskās aktivitātes kāpumu, kam ir sezonāls raksturs. Saskaņā ar Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta neoficiāli sniegtu informāciju viens no faktoriem, kas ir ietekmējis rindu veidošanos, ir kravu ar ātrbojīgām precēm, proti, ziediem, skaita palielināšanās, ņemot vērā tuvojošos svētkus. Lai gan šādu kravu skaits ir būtiski palielinājies, atbildīgais kontrolējošais dienests nav novirzījis papildu resursus to kontrolei, kā rezultātā veidojas rindas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašreizējā situācija, iespējams, daļēji ir saistīta arī ar Krievijas robežsardzes dienesta pastiprinātu robežšķērsošanas noteikumu ievērošanas kontroli uz Krievijas-Baltkrievijas robežas. Tā kā pēc VID rīcībā esošās neoficiālās informācijas Eiropas Savienības pārvadātājiem un citām personām tiek ierobežota iespēja šķērsot Baltkrievijas-Krievijas valsts robežu, starptautiskā autosatiksme tiek novirzīta caur Latvijas teritoriju, kas būtiski ietekmē autotransportlīdzekļu plūsmas pieaugumu uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežām.

Latvijas pusē nekādas izmaiņas kas varētu negatīvi ietekmēt robežšķērsošanas vietas caurlaidību, nav veiktas. Izbraucot no Latvijas, robežu šķērso tik daudz transportlīdzekļu, cik tiek ielaisti attiecīgajā robežšķērsošanas vietā Krievijas pusē.

Kā liecina VID rīcībā esošā informācija, pēdējā laikā ir samazinājies vidējais diennaktī noformēto kravu skaits: iepriekšējā nedēļā robežu caur muitas kontroles punktu Terehova Krievijas virzienā šķērsoja vidēji 250 kravas automašīnas, bet šonedēļ – vidēji 210 kravas automašīnas. Samazinoties Krievijas pusē diennaktī noformēto kravu skaitam, rinda ir būtiski palielinājusies.

Sākoties veidoties rindām, VID Muitas pārvalde nekavējoties informēja Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta Ziemeļrietumu apgabala muitas pārvaldi par radušos situāciju. VID ir arī aicinājis kaimiņvalsts muitas dienestu ievērot noteikto robežšķērsošanas vietas caurlaidību, nodrošinot, ka stundas laikā tiek noformētas vidēji 15-17 kravas.

VID atgādina, ka aktuālā informācija par automašīnu rindām un aptuveno gaidīšanas laiku pieejama VID mājaslapā, kur dati tiek aktualizēti divas reizes dienā, kā arī informācija par automašīnu rindām līdz valsts robežai pieejama arī Valsts robežsardzes mājaslapā. Tāpat to var uzzināt arī pa tālruni, nosūtot pieprasījuma īsziņu – vārdu Border – uz numuru 157. Informācija par visiem Latvijas Republikas muitas kontroles punktiem pieejama VID mājaslapā sadaļā Muita/Muitas kontroles un robežkontroles punkti .

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm