Krāpnieki izdomā arvien jaunus veidus naudas izmānīšanai

8. jūnijā 20:42

Krāpnieku uzbrukumi digitālajā vidē, izliekoties par Latvijā atpazīstamiem uzņēmumiem, turpinās. Šobrīd aktīvi “Latvijas pasta” vārdā tiek izsūtītas viltus ziņas, prasot cilvēkiem gan apmaksāt muitas nodokļus un piegādes maksu, gan arī aicinot dalīties ar bankas kartes datiem, vēsta TV3 Ziņas.

Tā nu jau ir kļuvusi par ikdienu – stāstot par krāpnieku darbībām, atzīst “Latvijas pasta” pārstāvis. Katru nedēļu parādās aizvien jauni gadījumi un to dažādās versijas.

Kristaps Krūmiņš
VAS “Latvijas pasts” valdes loceklis

“Pēdējā laikā TOP lieta ir tāda, ka mēģina caur sūtījumu datu precizēšanas tēmu, mēģina gan izkrāpt līdzekļus, gan iegūt ar personu datu informāciju. Šobrīd tik aktīvi šie krāpniecības gadījumi, ka, tiklīdz bloķē vienu saiti, nākamajā dienā – parādās cita.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latvijas pastā” jau ir vērsušies simtiem cilvēku, ziņojot par šādiem gadījumiem. Daudzi no viņiem ir arī kļuvuši par krāpnieku upuriem.

Arī vietnē “Facebook” cilvēki dalās ar informāciju un brīdina viens otru.

“Wow, esmu šokā! Krāpniecība,” kāds raksta.

“Es ar tādu saņēmu. Uzreiz sapratu, ka kaut kas nav…” dalās vēl kāds.

“Es arī šādu saņēmu no “Latvijas pasta.” Arī no DHL,” raksta cits.

“Un ko darīt šādos gadījumos?” vēl kāds jautā.

“Regulāri pasūtu kaut ko internetā un šoreiz uzķēros,” raksta iedzīvotājs.

Kamēr “Latvijas pasta” pārstāvis sniedza komentāru par izveidojušos situāciju, arī TV3 Ziņu žurnālistei Svetlanai Brennesselei atnāca īsziņa no krāpniekiem. Atsūtītā ziņa ir pilna kļūdām. Tajā arī nav nekādas konkrētas informācijas. Ne sūtījuma numura, ne vārda un uzvārda.

Bet tieši personalizācija – ir viena no būtiskākajam lietām, kam pievērst uzmanību.

Kristaps Krūmiņš
VAS “Latvijas pasts” valdes loceklis

“Informācijai no LP jābūt konkrētai, tā ietvers informāciju gan par konkrēto sūtījumu, mēs uzrunāsim klientu vārdā, ja nebūs citu datu, un tajā brīdī, kad ir bezpersoniska īsziņa, kuru patiesībā varētu aizsūtīt jebkuram citam, tas ir pirmais signāls, ka sms izsūtīta masveidīgi.”

Un brīdī, kad tādas ziņas tiek saņemtas, par to būtu jāziņo gan “Latvijas pastam”, gan arī Valsts policijai.

“Informēt “Latvijas pastu. Tas būs pirmais solis, lai palīdzētu, ka citi neiekrīt, otra lieta – visus, kas iekrituši, vērsties Valsts policijā un pieteikties kā cietušajiem,” mudina Krūmiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gita Gžibovska
VP pārstāve

“Saistībā ar gadījumiem, kuros iedzīvotājiem ir izkrāpta nauda, policijā notiek izmeklēšana. Jāpiemin, ka šobrīd ir augsta dažādu starptautisku krāpnieku aktivitāte, tāpēc aicinām iedzīvotājus sevišķi rūpīgi pārbaudīt saņemto informāciju un pārliecināties, vai sūtītāja adrese atbilst oriģinālajai.”

Iedzīvotājus aicina kritiski izvērtēt jebkuru saņemto ziņu. Nevienam ne telefoniski, ne rakstveidā neatklāt banku kontu piekļuves datus, kā arī nevērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm