tv3.lv

Kostīmu māksliniece Līga Krāsone pretendē uz ceturto “Lielā Kristapa” balvu

Runa ir par kostīmu mākslinieci, kuru parasti mēs kadrā neredzam, kuri veic visu smago darbu aizkadrā.

“Lielā Kristapa” labākās kostīmu mākslinieces nominante Līga Krāsone šoreiz piemeklē tērpus katram aktierim un masu skatu dalībniekam filmai ”Dzīve Pārtraukta”. Filmas darbība notiek atmodas laikā un tagad, apbruņojoties ar pacietību, Līga katram personāžam meklē atbilstošāko apģērbu.

“Pārsvarā tā ir kāda dzīves nejaušība. Manā gadījumā Askolds Skujiņš. Viņš bija izdomājis uzņemt īsfilmiņu un šķiet Ieva Kundziņa bija domāta kā kostīmu māksliniece. Un toreiz nebija, kas ģērbj provēm, teica – nu atnāc saģērb provēm. Saģērbu provēm, izrādījās, ka Ieva Kundziņa notika arī tālāk, un tā bija mana pirmā filma,” stāsta Līga.

Pēc tam Līgai Krāsonei nāca piedāvājums jau pavisam nopietnā darbā ”Likteņa līdumnieki”. Tur apģērbi mainījās līdz ar notikumiem, kas sākās 19. gadsimta noslēgumā un turpinājās līdz pat Otajam pasaules karam.

Līga Krāsone uzskata, ka kostīmu mākslinieka darbam vairumā gadījumu ir jābūt nemanāmam: “Ja teiksim es būtu pie balvu pasniegšanas, es droši vien nedotu tam, kuram skaistākās kleitas, kuras uzreiz redzi, pamani. Dotu tam, kurš ir visorganiskāk iejuties tajā laikā.”

Piemēram šajā reizē režisores Ilzes Kungas darbā ”Dzīve Pārtraukta” stāsts ir no 1980. gadu beigām. Lai arī šķietami tā nav aizvēsture, taču tērpus dabūt ir grūti.

Līga Krāsone jau paguvusi saņemt trīs “Lielā Kristapa” balvas. Viņai, protams, prieks par atzinību, taču ir arī zudusi ticība minētajai balvai: “Es pati zinu savu vērtību un labāko darbu. Man, piemēram, ir iedots “Lielais Kristaps” par darbu, kur es neesmu bijusi filmēšanas laukumā. Iedevu kostīmus maisiņā un viss.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lielajā Kristapā” kopumā ir 26 nominācijas. Viena no tām ir par mūža ieguldījumu, kas šajā reizē interesanti sakritusi un tiks pasniegta arī nopelniem bagātai un jau minētajai kostīmu māksliniecei – Ievai Kundziņai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm