tv3.lv

Kopš 2016.gada tiesu izpildītājam Veinbergam nodota vairāk nekā puse RNP izpildrakstu

Kopš 2016.gada tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam tikusi nodota vairāk nekā puse “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) izpildrakstu.

2021. gada 18. janvārī 18:41

Kā aģentūrai LETA apstiprināja RNP pārstāvis Krists Leiškalns, šāda tendence esot novērojama. Pašreizējai uzņēmuma vadībai pašlaik nav izsmeļoša skaidrojuma, kāpēc no vairāk nekā 100 zvērinātiem tiesu izpildītājiem, ar kuriem RNP bijusi sadarbība, vairāk nekā 50% lietu no 2016.gada nonākusi pie Veinberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Leiškalns informēja, ka to plānots noskaidrot dienesta pārbaudē.

Viņš arī atzina, ka atsevišķos gados, piemēram, 2019.gadā pie Veinberga nonāca ap 70% izpildrakstu. Tas gan neesot pretrunā normatīvajiem aktiem, bet “nav pārdomāti un neatbilst RNP interesēm”.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis norādījis, ka ir nesaprotami daudzi iepriekšējo RNP vadību lēmumi ne tikai parādu piedziņas jomā. Taču viņš esot apņēmies turpmāk nepieļaut nekādu favorītismu.

Kopumā Zvērinātajam tiesu izpildītājam Veinbergam vairāku gadu laikā nodoti izpildraksti, kuru kopējā summa pārsniedz 20 miljonus eiro.

Leiškalns aģentūrai LETA skaidroja, ka disproporcija viena tiesu izpildītāja virzienā atklāta dienesta pārbaudes gaitā. Konstatējot lielākās piedziņas daļas novirzīšana vienam zvērinātajam tiesu izpildītājam, bija pamats sākt visaptverošu pārbaudi par to, kā RNP veic parādu piedziņas sadali.

Pagājušā gada nogalē ticis uzdots izstrādāt jaunu debitoru politiku. Ar tās palīdzību tiks sistematizēts darbs ar parādniekiem un arī ar tiesu izpildītājiem. Šo darbu plānots pabeigt februārī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai novērstu aizdomas par izpildrakstu nodošanu zvērinātajiem tiesu izpildītājiem, Neimanis neesot pilnvarojis turpmāk parakstīt un iesniegt pavadvēstuli parādu piedziņas dokumenta nosūtīšanai tiesu izpildītājiem, kā arī ir pieprasīts nosūtīt atpakaļ šogad nodotās lietas.

Tāpat RNP vadītājs nosūtījis vēstules Tieslietu ministrijai, Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, kā arī Rīgas domes Labklājības departamentam ar aicinājumu sēsties pie sarunu galda, lai kopīgiem spēkiem rastu risinājumu kā pilnveidot RNP sadarbību ar zvērinātajiem tiesu izpildītājiem.

RNP Turpinās dienesta pārbaude un tiek vērtēta iespēja neradot uzņēmumam papildus zaudējumus, atgūt izpildītājiem nodotās lietas.

Iepriekš TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka tiesu izpildītāja Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli, gan naudu – 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā.

Arī RNP valde ir pieņēmusi lēmumu uz laiku nenodot jaunas parādu piedziņas lietas tiesu izpildītājam Veinbergam, jo masu medijos izskanējusi informācija par viņa iespējami negodprātīgu rīcību kādā parādu piedziņas procesā un sākto kriminālprocesu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm