Konkursā “Sējējs 2020” gada lauku saimniecības balvu saņēmusi Tukuma novada SIA “Lestene”

2020. gada 7. oktobrī 17:30

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā trešdien, 7. oktobrī, sveikti Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa “Sējējs 2020” laureāti un nominācijā “Gada lauku saimniecība” uzvarēja Tukuma novada SIA “Lestene” un tās vadītājs Egīls Seņkāns, aģentūru LETA informēja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad konkursa “Sējējs” balvas piešķīra astoņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” tika piešķirta Latvijas Agronomu biedrības valdes loceklim, lauksaimniekam Valdim Dzenim un profesoram Antonam Ružam.

Nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” triumfēja SIA “Daugulis & partneri” no Līvāniem. Nominācijas “Ģimene lauku sētā” laureāti bija Sīmansonu ģimene no Burtnieku novada ar uzņēmumu SIA “Svenne”, bet par labāko jauno zemnieku atzīts Aleksejs Danilins no Rēzeknes novada zemnieku saimniecība “Liepkalns”.

Savukārt nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība” uzvarēja lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Baltijas Ogu Kompānija” no Salaspils un valdes priekšsēdētājs Pauls Kantāns. Nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība” pārākā bija Nīcas novada zemnieku saimniecība “Meldri E.B.” un īpašnieks Eglons Brūns. Par labāko “Rītdienas sējēju – mazpulka dalībnieku” atzīts Oto Lūsis no Daugmales mazpulka “Dzirkstelīte” Ķekavas novadā ar mazpulka vadītājām Zinaidu Matisoni un Zani Miķelsoni.

Nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” (grupā “Zinātne inovācijai”) laureāti ar projektu “Perspektīvas augļaugu komerckultūras – krūmcidoniju vidi saudzējoša audzēšana un bezatlikuma pārstrādes tehnoloģijas” bija Edīte Kaufmane un vadošie līdzautori Dalija Segliņa, Pavels Gornas, Silvija Ruisa, Inta Krasnova un Regīna Rancāne.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laureātus sveica zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) un Valsts prezidents Egils Levits.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 27.reizi, tajā piedalījās 45 dalībnieki, kas ir par 35 mazāk nekā pērn. Konkursa laureāti saņēma bronzas statuju “Sējējs”, diplomu un naudas balvu.

Kā vēsta ZM, konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem lauksaimnieku pasākumiem, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm