Saturs turpinās pēc reklāmas

Konferencē mudina skolotājus apgūt jaunās tehnoloģijas

Nākotnē mācību process skolās arvien vairāk atgādinās datorspēli. Tomēr tehnoloģiju attīstība var dot Latvijas skolām milzu iespējas slīpēt katrai savu profesionālo ievirzi. Šīs ir tikai dažas no atziņām, kas šodien izskanēja virtuālajā informāciju tehnoloģiju Izglītības fonda konferencē skolotājiem.

2020. gada 20. augustā 20:27

No 2020.gada septembra skolās pakāpeniski būs jāmācās jauna – tehnoloģiju mācību joma, kurā ietilpst tādi priekšmeti kā datorika, dizains un tehnoloģijas, programmēšana, robotika un digitālais dizains.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Laikā, kad tehnoloģijas mainās teju dienām un stundām, daudzi pedagogi ir teju izmisumā. Viņi nespēj tikt līdzi jaunākajām tendencēm. Eksperti virtuālajā konferencē šodien skolotājus mierināja – nav vērts satraukties un mēģināt apgūt katru jauno tehnoloģisko iespēju, bet gan noslīpēt un izkopt kaut vienu no modernajiem rīkiem.

“Par tehnoloģiju guru tu kļūsi tad, kad to, ko esi iemācījies- kaut vai “twitter”, “facebook”, spēj pārnest uz klases vidi. Tu neesi labāks un sliktāks, ja skolotājs “A” zinās 30 rīkus, bet tu zināsi vienu, visiem pieejamu, to pašu “youtube”, un spēsi to jēgpilni izmantot savās stundās,” norāda “eTwinning” projekta koordinators Latvijā Kristaps Auzāns.

Straujā tehnoloģiju attīstība nozīmē, ka jaunās mācību metodes būs izmantojamas ne tikai eksaktajās, bet arī humanitārajās zinībās.

“Tagad, ieviešot to skolās, tas dod iespēju skolām specializēties. izvēlēties starp dažādām jomām. Tehnoloģija ir viena no jomam, un tas dod iespēju skolām būt ekselentām tajā izvēlē, ko tās ir izdarījušas,” saka IT uzņēmuma “Accenture” vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

Līdz ar tehnoloģiju attīstību gan skolās,  gan citviet arvien biežāk runā par datu drošību un privātumu. Latvijas Unviersitātes datorikas profesors uzsver – ja datus apstrādā sabiedrības interesēs, ieguvēji ir visi. Piemēram, automatizēti analizējot skolēnu sekmes, vai veselības datus, var izdarīt secinājumus, kas var krietni uzlabot situāciju nākotnē.

“Ar ko motivēt cilvēkus, lai viņi dot savus privātumu datus.  Attīstīt veselības aprūpi ne tikai sev, bet arī mūsu bērniem. Privātums mūsdienās ir valūta, kuru lietojam. Bieži to neapzināmies. Lietojot “Google”, esat daudz maksājuši ar savu privātumu,” pauž LU Datorikas fakultātes profesors Leo Seļāvo.

Eksperti ir vienisprātis – Latvijā interneta pieejamība un ātrums ir pasaules līmenī, daudzas citas valstis iepaliek. Un tādēļ pats svarīgākais ir jēgpilni izmantot šo resursu, jau sākot no skolas sola.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas