Saturs turpinās pēc reklāmas

Kompānija “Nulles depozīts” depozīta sistēmas ieviešanā Latvijā plāno investēt apmēram 25 miljonus eiro

Kompānija “Nulles depozīts” depozīta sistēmas ieviešanā Latvijā plāno investēt apmēram 25 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja kompānijas vadītājs Arnis Salnājs.

2020. gada 30. septembrī 11:20

Viņš uzsvēra, ka “Nulles depozīts”, kas apvieno informācijas tehnoloģiju, ražotāju, dzērienu iepakojumu apsaimniekošanas un tirgotāju kompetences, pieteicis dalību Valsts vides dienesta (VVD) izsludinātajā konkursā par depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā. Šī risinājuma koncepts balstīts uz mākslīgā intelekta tehnoloģijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Salnājs atzīmēja, ka otrreizējās pārstrādes nodošanas automātu punkti pārklās visu valsts teritoriju.

Tāpat viņš minēja, ka Latvijā ir nepieciešams efektīvs depozīta sistēmas risinājums, kas iedzīvotājiem nodrošinātu pēc iespējas ērtāku iepakojumu nodošanas procesu otrreizējai pārstrādei, nevis atbilstu konkrētām biznesa interesēm. “Tieši komanda, kur apvienotas visas nepieciešamās kompetences un moderni tehnoloģiskie risinājumi, nodrošina ilgtspējīgu sistēmu perspektīvā, ko mēs arī piedāvājam iedzīvotājiem,” sacīja Salnājs.

Kompānijas vadītājs norādīja, ka “Nulles depozīts” sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem “WinGo Deposit”, “Mobilly TX” un “Mappost” konkursā startē ar risinājumu, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību pieņem un sašķiro dažādu veidu, ieskaitot baterijas, metāla skārdenes, tetra pakas, PET un stikla pudeles, un tilpumu gan neskartus, gan saplacinātus dzērienu iepakojumus.

Salnājs uzsvēra, ka atkritumu radīšanas procesā būtiska atbildība par dzērienu iepakojumu nonākšanu vidē jāuzņemas ražotājiem, bet secinājumi par rezultātiem jāizdara sabiedrībai.

“Ražotāju mēģinājumi bez informācijas tehnoloģijām vai tirgotāju iesaistes garantēt atkritumu savākšanu ir nesekmīgi. Nav iespējams ieiet 21.gadsimta trešajā desmitgadē ar depozīta sistēmu, kas attīstībā palikusi tās radīšanas laikā – pagājušā gadsimta beigās,” viņš sacīja.

Lasi vēl: Daudz neskaidrību par topošo depozīta sistēmu

Saturs turpinās pēc reklāmas

LETA jau ziņoja, ka “Nulles depozīts” piedāvā depozīta sistēmu “WinGo”. Paredzēts, ka darba sākšanai būs nepieciešams noskenēt QR kodu uz iekārtas ekrāna vai arī autorizēties ar veikala lojalitātes karti. Pēc tam aparātā atvērsies paredzētā vieta, kurā ievietot nododamos atkritumus. Depozītu sistēmā “Nulles depozīts” plāno nodrošināt iespēju nodot pēc iespējas plašāku iepakojumu klāstu, ieskaitot iepakojumus, kas ir saplacināti, bojāti vai bez etiķetes.

Latvijā depozīta sistēmu plānots ieviest 2022.gada 1.februārī.

Kompānija “Nulles depozīts” komercreģistrā iegrāmatota 2020.gada 17.septembrī, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas pamatkapitāls ir 9600 eiro, bet tās īpašnieki ir “Zaļā josta” (36,46%), Latvijas Tirgotāju asociācija (36,46%), AS “BAO” (20,83%), SIA “Zlaukts” (1,04%), SIA “Markol” (1,04%), SIA “Wingo Deposit” (1,04%), SIA “MobillyTX” (1,04%), AS “Latvijas balzams” (1,04%) un SIA “Amrita Water Europe” (1,04%).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas