tv3.lv

Komandantstundas neievērotājai Bauskā policisti piemēro 4000 eiro sodu

Kādai sievietei no Bauskas, kura neievēroja komandantstundu, par agresīvu uzvedību policisti piemērojuši kopumā 4000 eiro sodu, “Skaties.lv” informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde.

2021. gada 11. janvārī 17:50

Laikā no 8. līdz 10. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) apkalpojamā teritorijā brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 2361 persona. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22.00 līdz 5.00 neievērošanu tika uzsākti 258 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 362 preventīvi norādījumi.  Aizpildītus apliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā uzrādīja 2006 iedzīvotāji, savukārt 362 personām saistībā ar brīvdienu mājsēdē noteikto ierobežojumu neievērošanu tika doti preventīvi norādījumi. Tāpat tika sagatvoti 20 ziņojumi par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu, kā arī tika reģistrēti 39 notikumi, kas nebija saistīti ar Ministru kabineta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

10. janvārī 10 minūtes pēc pusnakts Bauskā 1995. gadā dzimis vīrietis kopā ar 2000. gadā dzimušu sievieti ne tikai atradās ārpus dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla un ļaunprātīgi nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām, bet vīrietis arī saplēsa policijas darbinieka formas tērpu un, ar rokām un kājām sitot pa dienesta automašīnu, to sabojāja. Katrai personai tika piemērots naudas sods 2000 eiro, bet par policista formas tērpa saplēšanu un policijas dienesta automašīnas sabojāšanu ir uzsākts kriminālprocess un vīrietis tika aizturēts. Pēc aptuveni trim stundām baušķeniece atkal bija devusies pastaigā pa pilsētas ielām un otro reizi nopelnīja 2000 eiro naudas sodu.

Lasi vēl: Brocēnos komandantstundā ar 1500 eiro sodīts vīrietis neplāno ievērot ierobežojumus un vilkt maskas

VP ZRP Aizkraukles iecirkņa apkalpojamā teritorijā no 8. līdz 10. janvārim komandantstundas kontroles pasākumu laikā tika reģistrēti 72 notikumi. Par noteikto ierobežojumu pārkāpumiem likumsargi naudas sodus 10 eiro apmērā piemēroja trim personām, visvairāk – 19 personām – tika piemēroti naudas sodi 200 eiro. Vislielāko sodu – 600 eiro – 8. janvārī amatpersonas piemēroja 2002. gadā dzimušam jaunietim, kurš Jaunjelgavā neievēroja pārvietošanās aizliegumu laikā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00. Nākamajā dienā arī Jaunjelgavā tika konstatēts, ka 1964. gadā dzimis vīrietis savā dzīvesvietā uzņēmis ciemiņu – 1965.gadā dzimušu sievieti. Par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu gan mājas saimniekam, gan arī ciemiņam tika piemērots naudas sods 200 eiro apmērā.

Savukārt, 9. janvārī Skrīveru novadā uz ceļa Rīga – Daugapvils – Krāslava – Baltkrievijas robeža 78. km likumsargi konstatēja, ka automašīnā “Opel Zafira” atrodas piecas personas no dažādām mājsaimniecībām. Automašīnas vadītājam un četriem pasažieriem tika piemērots naudas sods – 500 eiro katram.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu neievērošanu VP ZRP Dobeles iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika reģistrēti 52 notikumi. Iedzīvotājiem, kuri pēc pulksten 22.00 atradās ārpus savas dzīvesvietas un nevarēja uzrādīt pašapliecinājumu par pamatotu pārvietošanās iemeslu, tika piemēroti dažādi naudas sodi, sākot ar 10 un līdz pat 500 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā, piemēram, 8. janvārī Dobeles novada Auru pagastā 1996. gadā dzimis vīrietis pulksten 22.50 pārkāpa Ministru kabineta rīkojuma “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” prasības, kā arī sarunas laikā ar policistiem uzvedās agresīvi, tādējādi nopelnīja 300 eiro naudas sodu. Savukārt, 9. janvārī pulksten 23.55 Dobelē pa Brīvības ielu kopā ar suni un kaķi pastaigājās 1979.gadā dzimusi sieviete, kura attiecās doties uz savu dzīvesvietu un paziņoja, ka turpinās pastaigāties pa pilsētu. Likumsargi sievietei piemēroja 500 eiro naudas sodu.

29 administratīvā pārkāpuma procesi par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem aizvadītajā nedēļas nogalē tika uzsākti VP ZRP Tukuma iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Septiņiem iedzīvotājiem tika piemēroti naudas sodi 300 eiro apmērā. 1000 eiro naudas sodu policisti piemēroja 1968.gadā dzimušam vīrietim, kurš 9.janvārī Tukumā atkārtoti bija devies ārspus savas dzīvesvietas bez pašapliecinājuma par pamatotu pārvietošanās iemeslu.

Tās pašas dienas, 9.janvāra, vakarā pulksten 23.20 Tukuma novadā policisti ievēroja autovadītāju, kurš mēģināja izvairīties no kontrolposteņa un šosejas Rīga – Ventspils 68. kilometrā lokveida krustojumā aizbrauca pretēji kustības virzienam uz Ventspils pusi. Autovadītājs tika panākts un apturēts. Pārbaudes laikā amatpersonas noskaidroja, ka vīrietis ir alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 1,9 promiles. Tāpat izrādījās, ka divi viņa ģimenes locekļi ir saņēmuši pozitīvus Covid-19 analīžu rezultātus, bet viņš pats iepriekš ir ciemojies pie kāda drauga Tukumā un atgriežas no ciemošanās Tukuma novada Tumes pagastā. Policijā par pārkāpumiem uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi par automašīnas vadīšanu reibumā un braukšanu pretēji kustības virzienam. Par mājsēdes neievērošanu vīrietim tika piemērots 2000 eiro sods. Tāpat, lai noskaidrotu, vai vīrietis nav kontaktpersona slimajiem radiniekiem un, iespējams, neievērojis mājas karantīnu, uzsākts vēl viens administratīvā pārkāpuma process.

9.janvārī Vecumniekos 1989. gadā dzimis vīrietis saskarsmē ar likumsargiem bija agresīvi noskaņots, un viņam par Ministru kabineta rīkojuma “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” prasību pārkāpšanu tika piemērots naudas sods 2000 eiro apmērā.

Saistībā ar ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem VP ZRP Jēkabpils iecirkņa teritorijā tika reģistrēti 40 notikumi. Par mājsēdes ierobežojumu neievērošanu 17 personām tika piemēroti naudas sodi 100 eiro, vienai personai – 200 eiro, bet 2 personām – 500 eiro apmērā. 9. janvārī Jēkabpilī kādā degvielas uzpildes stacijā likumsargi ievēroja, ka vienā automašīnā atrodas vairākas personas, kuras sākotnēji centās izvairīties no komunikācijas ar policistiem. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka automašīnā “Mercedes-Benz ML400” atrodas četri iedzīvotāji no dažādām mājsaimniecībām. Par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu likumsargi katram no viņiem piemēroja naudas sodu – 1000 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā dienā, 9.janvārī, Jēkabpilī, Varoņu ielā, tika konstatēts, ka vēl vienas automašīnas pasažieris un vadītājs pārkāpj pulcēšanās ierobežojumus. Policisti automašīnā “Peugeot 3008” esošajiem 1984. un 1964. gadā dzimušajiem vīriešiem no dažādām mājsaimniecībām piemēroja naudas sodu 900 eiro apmērā katram.

VP ZRP Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu tika uzsākti 50 administratīvā pārkāpuma procesi. Lielākie sodi (100 – 200 eiro apmērā) tika piemēroti iedzīvotājiem par apzinātu un klaju ierobežojumu pārkāpšanu, pārējie sodi bija mazāki par 100 eiro. Tā, piemēram, 8. janvārī Jelgavā, Vaļņu ielā, 1969. gadā dzimis vīrietis pulksten 23.40 atradās ārpus savas dzīvesvietas bez attaisnojoša iemesla, un viņam tika piemērots naudas sods 200 eiro.

Valsts policija atgādina, ka arī šajā nedēļas nogalē no 15. līdz 17. janvārim arī ir noteikta mājsēde, kuras laikā sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tai skaitā Zemessardzi pastiprināti uzraudzīs, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības. Jāsaprot, ka šīs prasības ir nepieciešamas vīrusa izplatības mazināšanai un sabiedrības veselības labad.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm