Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“Kolektīvais saprāts”: Kāda būs nākotnes izglītība, un kā Latvijai tai tikt līdzi?
Izglītības sistēma pasaulē kopumā netiek līdzi 4. tehnoloģiskajai revolūcijai. Latvijas galvenā problēma šajā ziņā ir tā, ka lielākajā daļā skolu nemāca to, kas nākotnē būs vajadzīgs, skolu tīkls ir sadrumstalots, un daudzviet trūkst skolotāju. Problēmu ir bezgala daudz, bet kas jādara, lai Latvija sāktu “ražot” speciālistus, kurus pieprasa darba devēji?
Otrajā “Kolektīvais saprāts” raidījumā tā vadītāji žurnālists Jānis Krēvics un mākslīgā intelekta attīstītājs un startup uzņēmējs Zigmārs Bērziņš pievēršas nākotnes izglītībai. Jau tagad, pēc Covid-19 pandēmijas, it visur pasaulē tiek pārskatīts izglītības saturs, jo mācības attālināti likušas kritiski izvērtēt, vai skolas sniedz nepieciešamās prasmes un zināšanas. Tāpat pieaug pieprasījums pēc mūžizglītības, jo mācību iestādes turpina producēt cilvēkus, kuri prot lasīt un rakstīt, bet vairs neatbilst modernā darba tirgus prasībām, tāpēc ar vienu izglītību vai profesiju vienai dzīvei vairs nepietiek.
Izglītības sistēma nespēj tikt līdzi tehnoloģiskajai attīstībai – ik dienu sabiedrība uzzina par jauniem tehnoloģiskajiem sasniegumiem, bet skolas turas pie vecās metodoloģijas. Lai neatpaliktu vēl vairāk, eksperti tām iesaka koncentrēties uz izglītību, uzņēmējdarbību un nodarbinātību nevis lasīšanu, rakstīšanu un rēķināšanu.
"Kolektīvais saprāts": Nākotnes izglītība
“Izglītība pati par sevi kā nozare ir konservatīva, kas nav ne labi, ne slikti, vienkārši tajā ir iesaistīti ļoti daudz cilvēku. Lielākais izaicinājums šai lielajai mašinērijai, visām iesaistītajām personām, ir tikt līdzi tam [attīstības] tempam,” raidījumā skaidro izglītības speciāliste, “Edurio” pārstāve Lauma Tuča.
Ieskatu Latvijas universitāšu attīstības ceļā, nākotnē augstāk novērtētajās prasmēs un zināšanāss, Covid-19 pandēmijas labvēlīgajā un ne visai glaimojošajā ietekmē uz tehnoloģiju ienākšanu skolās un daudz kā citā palīdzēs sniegt Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps. Galvenais raidījumā atbildāmais jautājums būs – kāda būs nākotnes izglītība un kas jādara, lai Latviju spētu tai tikt līdzi?
Projektu “Kolektīvais saprāts” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Kolektīvais saprāts” saturu atbild producentu grupa SIA “Red Dot Media”. #SIF_MAF2022
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!