Neviens raidījums vai seriāls televīzijā nav iedomājams bez reklāmas pauzēm, jo katrs ražotājs vai pakalpojumu sniedzējs grib saviem potenciālajiem vai esošajiem klientiem kaut ko labu par sevi pastāstīt. Bet tikai mūsu pašu ziņā ir tas, kuru no šīm lietām mēs patiešām iegādāsimies sev.

Bieži vien rodas maldīgs priekšstats, ka visas dzīves problēmas vai vajadzības atrisinās konkrēti priekšmeti – interjera un stila lietas, kosmētikas līdzekļi un dažādas citas lietas, kas finālā krājas kaut kur plauktos vai istabas stūros, jo cik tad viens cilvēks ikdienā vispār spēj patērēt! Taču ir ļaudis, kas nepakļaujas vilinošajam patēriņa spiedienam un piekopj minimālistisku dzīvesveidu, jo, viņuprāt, mazāk patiesībā ir vairāk. Kāpēc? Jo vairāk laika un vietas paliek citām, daudz svarīgākām lietām – ģimenei, hobijiem utt. Mazāk mantu nozīmē arī skaidrāku galvu un vairāk telpas sev pašam, un, nenoliedzami, neiegādājoties katru acīs iekritušu lietu, mēs tomēr varam ietaupīt.

Par to, kā izskatās minimālisms dzīvē, skaties raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.