tv3.lv

Ko darīt, ja nomirst mājdzīvnieks? Izrādās, Rīgā nekādā gadījumā mīluļus nedrīkst apglabāt paši

Kas jādara, kad kaķis dodas uz citiem medību laukiem? Kur viņu apbedīt, nekļūstot par likumpārkāpēju? Informāciju par šo tematu apkopojis galvaspilsētas pašvaldības portāls Riga.lv.

2017. gada 7. martā 17:19

Mājdzīvnieka apbedīšana ir tikai saimnieku atbildība. “Aiznesīšu viņu uz mežu, apbedīšu,” teiks daudzi suņu un kaķu saimnieki. Aizmirstiet par to! – uzsver pašvaldības pārstāvji. Viņi norāda, – nekādā gadījumā nedrīkst apbedīt mājdzīvniekus mežā, laukos vai zem krūmiem – likums to aizliedz, un sods par šāda veida pārkāpumu ir līdz 350 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja mežā nedrīkst, kur tad vēl? Ir daži varianti

Saskaņā ar likumu par mājdzīvnieku apbedīšanu jārūpējas viņu saimniekiem. Kur zvanīt, kur vērsties, kad mājdzīvnieks nomirst?

Ja mājdzīvnieku ārstējis veterinārārsts. Ja mājdzīvnieks nomirst klīnikā, tad ir diezgan vienkārši – viņu var atstāt klīnikā, uzreiz nodot kremācijai. Ja mājdzīvnieks nomirst mājās, bet līdz tam viņu novērojis veterinārārsts, tad viņu var aizvest uz klīniku, kur viņu nodos kremācijai. Šā pakalpojuma maksa ir atkarīga no klīnikas. Pirms aizvest mājdzīvnieku uz klīniku, sazinieties ar veterinārārstu.

Ja mājdzīvnieku nav novērojis veterinārārsts, viņš jānodod uzņēmumam, kuram ir tiesības pieņemt, apbedīt un utilizēt mirušos dzīvniekus. Rīgas teritorijā savākšanas, transportēšanas un uzglabāšanas atļauja ir diviem uzņēmumiem – SIA “Sanarius”, SIA “Flammax”, pieņemšanai un utilizācijai – SIA “Dr. Beinerts”.

Iepriekš minētie varianti nozīmē, ka dzīvnieks tiks kremēts kopā ar citiem dzīvniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm