KNAB redzeslokā varētu būt vairāki deputāti par iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar transporta kompensācijām

Ar lielu satraukumu pirms vēlēšanām Saeimā tiek gaidīti KNAB izmeklēšanas rezultāti par krāpšanos ar transporta kompensācijām. Zināms, ka izmeklētāju redzeslokā ir ne tikai Zaļo un zemnieku savienības deputāts Askolds Kļaviņš, bet arī citi Saeimas deputāti.

2018. gada 30. augustā 19:22

Pēc Kļaviņa izdošanas kratīšanai KNAB darbinieki vasarā vairākkārt apmeklējuši Saeimas grāmatvedību un pētījuši dokumentus par deputātu pieprasītājam kompensācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

KNAB Saeimā šogad vērsies ar diviem pieprasījumiem sniegt dokumentāciju par budžeta līdzekļu izlietojumu deputātu transporta un īres kompensācijām. Pirmais pieprasījums saņemts martā, bet otrs jūnijā. KNAB darbinieki vairākkārt viesojušies Saeimas grāmatvedībā un fotografējuši tur iesniegtos deputātu degvielas čekus un īres maksājumu uzdevumus.

Juris Vigulis
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja vadītājs

Mēs esam nodrošinājuši iespēju iepazīties ar šiem dokumentiem Saeimas telpās. KNAB pārstāvju rīcībā bija visi šie te dokumenti, kas atteicas uz kompensācijām. Ar kuru daļu no šiem dokumentiem KNAB iepazinās, tas ir viņu kompetences jautājums.

Zīmīgi, ka otrs KNAB pieprasījums Saeimai adresēts 25. jūnijā, jau pēc deputāta Kļaviņa izdošanas, apstiprinot Saeimas kuluāros neoficiāli cirkulējušo informāciju, ka KNAB uzmanības lokā par iespējamiem pārkāpumiem nonācis daudz plašāks deputātu skaits. Birojā to ne apstiprina, ne noliedz.

Inta Nolle
KNAB pārstāve

KNAB apstiprina, ka birojs ir vērsies Saeimā ar informācijas pieprasījumu, taču, lai nekavētu izmeklēšanu un netraucētu pārbaužu veikšanai, sīkākus komentārus mēs nevaram sniegt.

Neoficiāla informācija liecina, ka biroja uzmanība pievērsta vairāk nekā desmit deputātiem no dažādām frakcijām. Kopumā kompensācijas jūlijā pieprasījuši  85 no 100 deputātiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielāko kompensāciju – 812 eiro saņēmis Dagdas novadā dzīvojošais Juris Viļums, bet mazāko – 92 eiro – Valdis Kalnozols. Jūlijā, kad Saeimā ļoti grūti sastapt kādu deputātu, kopumā izmaksāti 22 000 eiro.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece TV3 Ziņām uzsver, ka izmeklēšanai šķēršļi likti netiek, tieši otrādi, Saeima esot ieinteresēta saprast, vai runa ir par sistēmiskiem pārkāpumiem vai vienu krāpšanās gadījumu.

Kā stāstīts, Kļaviņš valsts apmaksātu degvielu izmantoja sava uzņēmuma vajadzībām, turklāt pārdeklarējās uz Liepāju, lai pretendētu uz lielāku valsts kompensāciju.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja (NA)

Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi, lai KNAB noskaidrotu lietas apstākļus. Man bija saruna ar KNAB pārstāvjiem, viņi teica paldies, cik ātri un operatīvi Saeima visus nepieciešamos dokumentus ir sniegusi. Mēs sadarbojamies ar KNAB. Arī mūsu interesēs ir, lai visi lietas apstākļi tiktu ātri noskaidroti. Lai nebūtu šis aizdomu plīvurs.

Šobrīd gan nav skaidrs, vai aizdomu plīvuru izdosies noņemt līdz Saeimas vēlēšanām, kad vēlētājiem jāizvēlas jaunie priekšstāvji. KNAB akcentēja, ka savās iespēju robežās darīs visu, lai izmeklēšanu pabeigtu līdz 6. oktobrim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm