Klāt zīmīga diena katram policistam! Latvijas Valsts policijai aprit 99 gadu jubileja

Latvijas Valsts policija ir tikai pāris nedēļas jaunāka nekā Latvijas valsts, tāpēc policijai liktenis ir cieši saistīts ar Latviju un tās iedzīvotājiem. Tagadējais policijas priekšnieks norāda, ka policija savā darbā pašlaik piedzīvo daudz pārmaiņu, kas saistītas ar jauniem izaicinājumiem.

2017. gada 5. decembrī 7:56

Latvijas Valsts policija sākumā tika veidota, tā teikt, no nulles un trūkumā. Policistiem nebija pat atšķirības zīmju, nerunājot jau par ieročiem un citām pamata lietām, norāda Valsts policijas vēstures pētnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alvils Zauers
VP pārstāvis, vēsturnieks

Trūka tādu elementāru lietu, trūka formu, trūka likumdošanas, uz kuras pamata darboties, trūka pat papīra policijas nodaļās.

Sākumā policijai neklājās viegli ne tikai līdzekļu trūkuma dēļ, bet arī noziedzības līmenis bija augsts un īpaši bīstamas bija organizētās noziedzības grupējumi. Vēlāk 1940. gadā Latvijas valsts policijas mūžs beidzās. Atnākot Padomju Savienībai, tika radīta milicija, kurā cilvēki no Latvijas Valsts policijas būtībā netika pieņemti, tāpēc padomju miliciju nevar uzskatīt par Latvijas policijas turpinājumu.

Savukārt, atjaunojot Latvijas Valsts policiju pagājušā gadsimta 90. gados, tā atkal gāja cauri grūtiem laikiem, kas arī mūsdienās vēl daļēji turpinās. Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis Ints Ķuzis, nedaudz pārfrāzējot dzejnieka vārdus, uzsver, ka Latvijas Valsts policija un arī likumsargi citās zemēs pašlaik piedzīvo daudz pārmaiņu.

Ints Ķuzis
VP priekšnieks

Tādi draudi kā ir terorisms, kā globālā migrācija, kas ir faktiski atiešana no tradīcijām, standartiem, kas bija saprotami, taču šodien tādu vairs nav.

Policijas priekšnieks piebilst, ka dzimšanas diena ir brīdis, kad var izvērtēt vēsturi, tagadni un nākotnes izaicinājumus. Viena no lietām, kas tiešām priecē, ir pilsoņu uzticības pieaugums Valsts policijai, kas gadu no gada paaugstinās. Uz ielas sastaptajiem cilvēkiem LNT Ziņas jautāja, kā policija veic sev uzticētos pienākumus un viņi uzticas policistiem?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sintija

Esmu ievērojusi, ka arī Rīgas centrā policisti staigā apkārt un novēro, kas notiek, tādēļ, ja būtu vajadzība, es, pirmkārt, meklētu pēc policijas.

Georgs

Ar policiju maz saskarsmes sanācis, par ceļu policiju ir cita runa, bet nu ir lasīti stāsti par cilvēku pieredzēm, kas nav bijušas pozitīvas, bet tas ir strīdīgi, tāpēc es ieturēšu neitralitāti.

Daina

Ir labāk nekā pirms desmit gadiem, kad es šeit dzīvoju. Policisti ir vairāk uzticami nekā toreiz, bet vēl nav tā kā ir Eiropā tomēr.

2015. gadā Saeima vienbalsīgi 5. decembri atzina par oficiālu Policijas darbinieku dienu, to iekļaujot likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”.

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm