Ķirsis: Jaunā sabiedriskā transporta biļešu sistēma Rīgā biļešu cenas neietekmēs

“Rīgas satiksme” nākamnedēļ sāks tirgus izpēti ar mērķi atrast jaunas biļešu sistēmas izstrādātājus, oficiāli sākot ceļu uz atteikšanos no e-taloniem nākotnē, un TV3 Ziņas skaidroja, kādas priekšrocības plānotas jaunajai sistēmai un vai tā varētu nest arī dārgākas biļešu cenas.

Patlaban par braucieniem sabiedriskajā transportā pasažieri var norēķināties vai nu nopērkot biļeti, vai e-talonu. Taču “Rīgas satiksme” sākusi ceļu pretī tam, lai tuvāko gadu laikā braukt gribētāju iespējas būtu daudz plašākas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gints Zeltiņš, “Rīgas satiksmes” valdes loceklis

“Tā sevī ietvers ne tikai norēķinu nodrošināšanu. Šī sistēma atļaus pasažierim arī plānot maršrutus un tāpat kā ar jebkuru bankas kontu, viņš mēneša beigās varēs paskatīties savu “Rīgas satiksmes” kontu – kur ir braucis, kā ir braucis, kādi tarifi piemēroti.”

Uzņēmums sola, ka tā būs atvērta tipa sistēma, kas ļaus to savienot ar Pierīgas maršrutiem vai dzelzceļa tīklu. Tīri praktiski plānots, ka cilvēkiem būs iespēja norēķināties ar dažādiem rīkiem.

Gints Zeltiņš, “Rīgas satiksmes” valdes loceklis

“Lietotājam, pasažierim ir konts, ko viņš ir piereģistrējis pie mums, un mums viņš būs kaut kā jāidentificē. Un šis identificēšanas veids varēs būt ID karte, kredītkarte, iespējams, kāda mobilā maksājumu aplikācija, jo klients, veidojot savu kontu, pats varēs izvēlēties, kāda veida līdzekli viņš piesaista sevis identificēšanai.”

Jaunās sistēmas izmaksas vēl nav prognozējamas, taču Rīgas domes vadība jau tagad sola, ka nepieciešamās investīcijas biļešu cenas nepalielinās.

Vilnis Ķirsis, (“Jaunā Vienotība”), Rīgas vicemērs

“Šo es vēlos skaidri un gaiši pateikt – atlaižu politika vai biļešu cenu politika ar šo nekādā veidā netiek mainīta. Visas atlaides, kas bija, – visas paliek.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceļš uz jauno sistēmu gan būs garš. Pirmais solis – tirgus izpēte, kas sāksies jau pirmdien, 23. augustā. Tās laikā plānots noskaidrot provizoriskās izmaksas, ieviešanas termiņus un citas lietas. Informāciju par to izplatīs arī starptautiskām kompānijām.

“Vēlamais ir, ka nākamā gada otrajā pusē mēs esam pabeiguši iepirkuma procedūru un mums ir noslēgts līgums par jaunās biļešu sistēmas izstrādi,” skaidroja “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Tas nozīmē, ka līdz pilnīgai biļešu sistēmas nomaiņai būs jāgaida vēl vismaz divi gadi. Ieviešot jauno sistēmu, esošie e-taloni kādu laiku vēl turpinās darboties.

Lasi vēl: VID arestējis “Rīgas kartes” kontus; var tikt ietekmēta e-talonu sistēmas darbība

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm