Ķirsis: Atrasts kompromiss Sarkandaugavas pārvada būvniecības izmaksu pārrēķināšanai

2022. gada 1. jūlijā 9:16

Pašvaldība ar būvnieku ir atradusi kompromisu tilta pār dzelzceļu Sarkandaugavā būvniecības izmaksu pārrēķināšanai, un šobrīd sarunas ir iegājušas fināla fāzē, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” stāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Pēc viņa teiktā, ir panākta vienošanās par būvniecības izmaksu pārrēķina formulu, un patlaban tiek rēķināts, cik tas sanāks naudas izteiksmē. Dažādas būvdarbu pozīcijas tiks indeksētas atšķirīgi, jo arī izmaksu pieaugums par dažādiem materiāliem ir bijis atšķirīgs, piemēram, metāla un bitumena izstrādājumiem cenas augušas straujāk.

Ķirsis uzsvēra, ka indeksācija tiks veikta tikai par laika periodu no 24. februāra, kad Krievijas armija sāka pilna apmēra iebrukumu Ukrainā. Viņš skaidroja, ka neparedzami apstākļi iestājās tikai pēc šā datuma, bet materiālu izmaksu izmaiņas pirms tam ir uzskatāmas par biznesa risku, ar kuru uzņēmējiem vajadzēja rēķināties.

Vicemērs atkārtoti apliecināja, ka būvniecības izmaksu sadārdzinājuma un tam sekojošās indeksācijas dēļ nevieni iesāktais objekts Rīgas satiksmes infrastruktūrā nepaliks pusratā, tai skaitā arī tiltu pār dzelzceļu Sarkandaugavā ir plānots pabeigt šā gada rudenī.

Kā ziņots, jūnija sākumā tika lēsts, ka minētā objekta būvniecība Rīgas pašvaldībai varētu izmaksāt pat par 1,2 miljoniem eiro dārgāk, nekā bija plānots iepriekš.

Sadārdzinājuma apmērs varētu būt līdz 15% no atlikušās līguma summas 8,3 miljoniem eiro, tomēr domes amatpersonas pauda cerību, ka tas būs mazāks.

Projekta īstenošana kļuvusi dārgāka Krievijas sāktā kara Ukrainā un pret Krieviju un Baltkrieviju ieviesto sankciju dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piemēram, pašlaik būtisks izaicinājums esot būvniekiem nodrošināt bitumena piegādes ceļa seguma asfaltēšanai. Ja kādreiz bitumenu piegādāja no Krievijas un Baltkrievijas, tad tagad piegādes notiekot no Polijas. Ņemot vērā, ka arī Lietuvā bitumena rūpnīca pašlaik nedarbojas, ceļu būves uzņēmumi lielākoties cenšoties atvest bitumenu no Polijas.

Jūnija sākumā būvnieki atklāja, ka kavēsies arī betona aizsargbarjeru piegāde, kas varētu notikt rudenī, un tās pašlaik plānots uzstādīt novembra otrajā pusē.

Taču, neraugoties uz šiem izaicinājumiem, būvnieki cer šī gada beigās vai nākamā gada sākumā projektu pabeigt un tiltu nodot ekspluatācijā.

LETA jau ziņoja, ka Sarkandaugavas pārvada būvnieki pilnsabiedrības “Personu apvienība OTC” jūnija sākumā pakāpeniski atsāka pārvada būvdarbus, taču vienošanās par pieaugošo izmaksu kompensāciju ar Rīgas domes Satiksmes departamentu vēl nebija panākta, aģentūru LETA informēja pilnsabiedrības dalībnieka “LNK Industries” pārstāvji.

Sarkandaugavas pārvada Rīgā būvnieki iepriekš bija lūguši pagarināt darbu tehnoloģisko pārtraukumu līdz 16.maijam. Sarkandaugavas satiksmes pārvadā līdz 2. maijam bija tehnoloģiskais pārtraukums, kas iepriekš tika pagarināts, pamatojoties ar darbu veikšanai nepiemērotiem meteoroloģiskiem laikapstākļiem. Darbu izpildei bija nepiemērota gaisa temperatūra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldībā informēja, ka 2.maijā Rīgas domes Satiksmes departaments no pilnsabiedrības “Personu apvienība OTC” saņēma vēstuli ar lūgumu pagarināt tehnoloģisko pārtraukumu līdz 16.maijam saistībā ar darbu veikšanai nepieciešamo materiālu piegāžu kavējumiem.

Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis 42,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar apvienību “OTC” par jauna satiksmes pārvada būvniecību Sarkandaugavā.

Līgums paredz veikt 1. kārtas būvniecību satiksmes pārvadam pāri Saulkrastu virziena dzelzceļa sliežu ceļiem. Būvprojekts paredz transporta risinājumus autotransportam, kājāmgājējiem un velobraucējiem, kā arī tiks izbūvēti krustojumi un piebraucamie ceļi.

Plānots, ka pārvada izbūve atrisinās dzelzceļa pārbrauktuves Tilta ielā satiksmes sablīvējumus, atvieglojot satiksmi Sarkandaugavā un tādējādi būtiski paaugstinot satiksmes drošību, norāda pašvaldībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm