Brīvprātīgais darbs ir iespēja visa vecuma cilvēkiem veikt sabiedrisku darbu, lai veicinātu kopēju sabiedrības attīstību. Par brīvprātīgo var kļūt jebkurš cilvēks neatkarīgi no dzimuma, izcelsmes, nacionalitātes, reliģiskās piederības, politiskajiem uzskatiem, vecuma un veselības stāvokļa.

Katram, kas to vēlas, ir iespēja kļūt par brīvprātīgo darbinieku un izvēlēties to, cik daudz laika šim darbam tiks ziedots – vienu dienu, pāris stundas katru dienu vai veselas nedēļas. Šāds darbs ir lieliska iespēja jebkuram jaunietim pielietot savas zināšanas un prasmes, kā arī iegūt jaunus draugus, ietekmēt sociālos procesus, kā arī īstenot sapņus. Multimākslinieks Kašers divdesmit viena gada vecumā devās brīvprātīgajā darbā uz Zambiju, projekta ”Child Aid” ietvaros, un uzcēla tur skolu. Āfrikā Kašers pavadīja veselu pusgadu un sauc to par skaistāko laiku savā dzīvē. Viņš uzskata, ka ja tu kādam kaut ko labu izdari, tas atgriežas, un tā arī darbojas visi pasaules procesi. Zemeslode ir mūsu mājvieta, un, ja ikviens pieliksim roku un veiksim kādu labu darbu, tad noteikti tas atspēlēsies un radīs labumu visai sabiedrībai. Vairāk par brīvprātīgo darbu uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.