tv3.lv

Kas līdz šim paveikts, lai mazinātu noslīkušo skaitu Latvijā?

25. janvārī 10:03

Noslīkušo statistikas samazināšanai pēdējos gados paveikts daudz – tapuši informatīvi, izglītojuši materiāli, apmācību bērni par pareizu rīcību pie ūdeņiem un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apkopojusi līdz šim šajā jomā paveikto un ieteikumus nākotnē, intervijā “900 sekundēs” teica Pārresoru koordinācijas centra Attīstības plānošanas nodaļas konsultante Māra Sīmane.

Viņa teica, ka problēmas risināšanas nolūkā Slimību profilakses un kontroles centram ir tapuši materiāli, daudz strādāts ar bērniem – pērn 4000 bērni un 3000 gadu iepriekš  speciālā programmā ir apguvuši pareizu rīcību, atrodoties pie ūdeņiem.

Tāpat IZM apkopojusi līdz šim paveikto šajā jomā un arī ieteikumus par to, kas ir jādara nākotnē. Sīmane uzsvēra – turpmāk katru gadu Demogrāfisko lietu padome skatīsies uz jautājumiem, kuri vēl ir jādara šajā jomā.

Taču, pēc viņas teiktā, būtiski nodrošināt arī pašvaldības pieredzes apmaiņu šajā jomā, ir virkne ar drošību pie ūdens saistītu pasākumu, kas neskar skolas, bet ko var īstenot. Piemēram, ieteikumi, kā nēsāt glābšanas vestes un kad tās likt.

Jau ziņots, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina valdību izveidot starpinstitucionālu padomi, lai aktualizētu un risinātu jautājumus par bērnu un pieaugušo drošību uz ūdens. Padomes, kurā par atbildīgo institūciju starpinstitucionālās darba grupas vadībai ir noteikts PKC, un tās darbības mērķis būs sniegt priekšlikumus gan ūdeņu pārvaldības jomā, gan bērnu peldētapmācības nodrošināšanā, attiecīgi veicot izmaiņas normatīvajos aktos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm