tv3.lv

Kas jāzina par vienreizējiem pabalstiem, ko martā izmaksās atsevišķām iedzīvotāju grupām?

Vairākām iedzīvotāju grupām Latvijā šogad izmaksās vienreizējus pabalstus kā kompensāciju saistībā ar pieaugušo inflāciju un energoresursu cenu kāpumu, informēja Labklājības ministrijā.

19. janvārī 16:40

Vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā par četru mēnešu periodu plāno izmaksāt personām, kurām ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai kurām sakarā ar bērna dzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir dzimis līdz šā gada 30. aprīlim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pabalsts tiktu nodrošināts četru atsevišķu maksājumu formā – katrs 50 eiro apmērā. Pabalstu plānots izmaksāt martā.

Lasi vēl: Koalīcijā pirmdien spriedīs par PVN samazināšanu elektrībai, gāzei un kurināmajam

Pabalstu izmaksās arī par bērnu, kurš atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai ieslodzījuma vietā, kuram ir piešķirts alternatīvais statuss laikā no šā gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim vai kurš ir vecumā no 16-17 gadiem (ieskaitot), nemācās un nav stājies laulībā.

Tāpat šo atbalstu saņems arī studenti līdz 24 gadu vecumam, ja nav stājušies laulībā.

Gatis Eglītis
labklājības ministrs

“Esam saskārušies ar pirms tam neprognozētu inflāciju, kas atkal vissāpīgāk skar cilvēkus ar nelieliem ienākumiem un ģimenes, kurās aug bērni. Tāpēc es esmu gandarīts, ka šajos apstākļos esam koalīcijā raduši iespēju mērķēti materiāli palīdzēt samērā plašam iedzīvotāju lokam, bet it īpaši – ģimenēm ar bērniem.”

Šādu priekšlikumu, kas domāts, lai mazinātu elektroenerģijas izdevumus un ar tiem saistīto pakalpojumu sadārdzinājumu mājsaimniecībām akceptēja sadarbības sanāksmē. Attiecīgā atbalsta izmaksai būs nepieciešami 80 miljoni eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat, lai mazinātu mājsaimniecību izdevumus par energoresursiem, sadarbības sanāksmē atbalstīts priekšlikums piešķirt 80 eiro kompensējošu atbalsta maksājumu par laika periodu no janvāra līdz aprīlim. Pabalsts tiks nodrošināts Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem, kuri no šā gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim ir:

  • vecuma, invaliditātes vai apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji;
  • speciālās valsts pensijas saņēmēji;
  • izdienas pensijas saņēmēji, kuri sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet kuriem vecuma pensija nav piešķirta;
  • izdienas pensijas saņēmēji, kuri nav sasnieguši  vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu un kuriem ir noteikta invaliditāte;
  • atlīdzības par darbspēju zaudējumu vai atlīdzības par apgādnieka zaudējumu saņēmēji;
  • valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji;
  • bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmēji vai pabalsta personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana, saņēmēji;
  • personas, kurām piešķirts alternatīvais statuss un kuri ir sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu vai ir noteikta invaliditāte, vai ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Pabalstu izmaksās kā vienreizēju maksājumu martā, kompensējot janvāra, februāra, marta un aprīļa mēnešus, nesadalot tā izmaksu vairākos maksājamos.

Gatis Eglītis
labklājības ministrs

“Seniori, apgādnieku zaudējušas personas un personas ar invaliditāti, it īpaši tās personas ar invaliditāti, kurām ir ļoti smaga invaliditāte, saistībā ar straujo energoresursu cenu kāpumu šobrīd nonākušas sarežģītā situācijā – nespēju veikt visus obligātos maksājumus un apmierināt savas un savu ģimenes locekļu pamatvajadzības. Valsts pienākums, savu iespēju robežās, ir nodrošināt atbalstu šajā situācijā.”

Provizoriski šādu atbalstu saņems 553 000 cilvēku, un tam nepieciešami 44 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm