Agrāk pastāvēja uzskats, ka visiem jādzīvo un jāstrādā pēc vieniem noteikumiem. Taču laiki mainās un arī uzskati par to, kāda vide un darba laiks būtu darbiniekiem vispiemērotākais un efektīvākais, tagad ir mainījušies.

Patiesībā mēs esam tik dažādi, ka pielāgot vienu modeli visiem ir teju neiespējami, jo mēs katrs uzrādām savu labāko rezultātu dažādos apstākļos. Ja esi pūce, rīta agrumā no tevis nevarēs prasīt spīdošas idejas un rezultātu. Ja esi izteikts cīrulis, visasāk tavs prāts darbosies tieši rīta agrumā. Tāpēc ieguvēji ir tie uzņēmumi, kas nāk pretī saviem darbiniekiem un spēj pielāgoties darbinieku dažādībai. Tas pats attiecas uz pašu darba vietu. Iespēja aiztaisīt durvis un norobežoties no kņadas, strādāt pie stāvgalda vai darboties attālināti ir tikai daži piemēri, kā radīt darbiniekiem tādu vidi, kādā tie jutīsies labi un spēs koncentrēties uz galveno.

Kā izskatās un darbojas mūsdienīga darba vide uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.