Karš pret PVN shēmotājiem un aplokšņu algām, tā vietā – modernizācija un darbinieku “tīrīšana”; VID gaida pārmaiņas

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) briest “ģenerāltīrīšana”. Iestādes vadītāja sola no darba atbrīvot vairāk nekā 300 darbinieku. Tā vietā solīts padarīt dienestu krietni modernāku, vairāk izmantojot moderno tehnoloģiju sasniegumus. Karš pieteikts PVN shēmotājiem un aplokšņu algu maksātājiem.

2017. gada 9. februārī 19:03

Pagājušajā gadā krietni krities Valsts ieņēmumu dienesta prestižs – iestādes vadītāja atzīst, ka pēc SKDS veiktās aptaujas datiem, VID uzticas vien trešdaļa iedzīvotāju. Tad vēl VID skāra daudzi skandāli un darbinieku aiziešana. Viens no galvenajiem uzdevumiem tagad būs samazināt birokrātiju dienestā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma


Ilze Cīrule,
VID vadītāja:

Administrēšanas sloga mazināšana uzņēmējiem, cīņa ar ēnu ekonomiku, modernās nodokļu audita metodes, uzlabota analītiskā kapacitāte. Šīs ir četras būtiskas jomas, kur saņemsim palīdzību un spēsim pacelt lietas citā līmenī.

VID sola izsvēpēt arī smalki savērptās PVN izkrāpēju shēmas. Šis darbs var izrādīties īpaši grūts, jo neoficiāli zināms, ka daudzi noziedznieki jau ilgstoši bijuši saistīti ar bijušajiem vai esošajiem nozares pārstāvjiem, kas nelikumības pieseguši vai pat paši no tā guvuši labumu.

Tāpat tiek solīts stingrāk kontrolēt pierobežas zonu, kas gadiem ilgi bijusi kā ādere kontrabandistiem.

“Nododot Terehovas skeneri, pilnībā tiks nodrošināts, ka austrumu robežas robežpunkti ir aprīkoti ar skeneriem, kas darbojas arī kā preventīvs līdzeklis,” VID ģenerāldirektores vietniece Muitas jomā Ingrīda Gulbe-Otaņķe.

Viens no rīkiem, kā iedzīvotājiem atvieglot komunikāciju ar VID, ir īpaša mobilā telefona aplikācija. Izmantojot to, iedzīvotāji var nofotografēt čekus, piemēram, par ārsta pakalpojumiem, lai iesniedzot deklarāciju, saņemtu atpakaļ daļu naudas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm