Karš pret agresīviem šoferiem – no maija uz ceļiem strādās vēl 40 netrafarēti Ceļu policijas auto

Jau pēc nepilniem trīs mēnešiem uz Latvijas autoceļiem parādīsies 40 jaunas netrafarētas Ceļu policijas automašīnas. Tādā veidā likumsargi grib pieteikt karu agresīviem šoferiem. Arī autoeksperti uzskata, ka šis netrafarēto auto krietnais skaits palīdzēs būtiski uzlabot satiksmes drošību.

Kad Ceļu policijas automašīna ir bez jebkādiem apzīmējumiem, tātad netrafarēta kā šoreiz, var reāli redzēt, kas notiek uz ceļa, jo, pamanot policijas auto, vadītāji tomēr uzvedas daudz disciplinētāk, stāsta ceļu policists Mārtiņš Grauzis. 40 jauno šādu auto iegādi viņš atbalsta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ekrānuzņēmumi

Mārtiņš Grauzis,VP Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors

Protams, lai vadītāju disciplinētu, ja būtu trafarēta automašīna, viņš nebūtu nevienu noteikumu pārkāpis, bet uz netrafarētu uzskrien virsū.

Nepilnu triju stundu laikā, ko pavadījām kopā ar ceļu policistiem netrafarētajā automašīnā, likumsargi noformējuši 7 protokolus – gan par mobilā tālruņa lietošanu pie stūres, gan par braukšanu sabiedriskajā transporta joslā, gan par ātruma pārsniegšanu. Naudu no valsts budžeta, lai iegādātos 40 netrafarētas automašīnas, Valsts policija gaidījusi 3 gadus. Jauno automašīnu krāsas un modeļi būs dažādi, bet neko sīkāk policija atklāt nevēlas.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Šo modeļu daudzveidība un krāsu atšķirības sarežģīs dzīvi tiem autovadītājiem, kuri ir tendēti uz pārkāpumiem. Pārsvarā šīs automašīnas būs tumšās krāsās, bet būs arī kāda gaišāka.

Autoeksperti netrafarēto auto iegādi, kas valsts budžetam izmaksāja gandrīz 2,5 miljoni eiro, vērtē atzinīgi.

Oskars Irbītis, Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Viena netrafarēta mašīna var satiksmi uzraudzīt diezgan plašā diapazonā. No sākuma tiks vairāk pieķerti autovadītāji, bet ilgstošā laika periodā esmu pārliecināts, ka pārkāpumu skaits noteikti kritīsies.

40 netrafarētās jaunās mašīnas sāks strādāt visos Latvijas reģionos jau maijā, bet galvaspilsētā to skaits, ņemot vērā satiksmes intensitāti, būs vislielākais – aptuveni 15. Šobrīd uz Latvijas autoceļiem satiksmi uzrauga septiņi netrafarētie Ceļu policijas auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm