Kariņš pateicas Valsts policijai par kārtības nodrošināšanu piketā “pret obligāto vakcināciju”

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izteicis pateicību Valsts policijai par kārtības nodrošināšanu trešdienas piketā par brīvprātīgu vakcināciju.

2021. gada 19. augustā 11:44

Mikroblogošanas vietnē “Twitter” premjers norāda, ka Covid-19 pandēmija apgrūtina visu pasauli, arī Latviju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir saprotami, ka tā izraisa dažādas emocijas un reakcijas. Taču mums jāturas mierīgiem un vienotiem. Kopā uzveiksim šo sērgu,” raksta Kariņš.

Viņš pateicās Valsts policijai par profesionālo darbu, nodrošinot sabiedrisko kārtību.

Lasi vēl:

Jau ziņots, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesus par trešdien notikušā piketa dalībnieku uzbrukumu policistam, bet cits kriminālprocess sākts par policijas automašīnas stikla izsišanu.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis šorīt intervijā Latvijas Radio informēja, ka, pēc policijas aplēsēm, pasākumā piedalījās ne vairāk kā 3500 cilvēku, un kopumā tas noritēja mierīgi.

Zellis piebilda, ka policija konstatēja arī dažus sīkus pārkāpumus, ko paveikuši cilvēki alkohola reibumā.

Policija tuvākajā laikā izvērtēs, kuras personas būtu saucamas pie atbildības. Policijas pārstāvis informēja, ka pamatā tiks vērtēti pārkāpumi, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu. Sods draud pasākuma rīkotājiem.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Vecrīgā sapulcējās vairāki tūkstoši piketētāju, lai protestētu “pret obligātu vakcināciju” pret Covid-19. Šāds cilvēku skaits pārsniedza pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskatīja liels skaits policistu. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī protestētāju pūlī regulāri bija dzirdami arī radikāli aicinājumi, asi konflikti ar policistiem pasākuma pirmajās stundās netika novēroti.

Uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems, kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākuma pievienojās arī topošās Aināra Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas “Par cilvēcīgu Latviju” politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm