tv3.lv

Kariņš: Par citu ierobežojumu pārskatīšanu varētu diskutēt pēc trim nedēļām

Par citu ar Covid-19 saistīto ierobežojumu pārskatīšanu varētu diskutēt pēc trim nedēļām, otrdien preses konferencē pieļāva Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2021. gada 2. februārī 21:41

Viņš stāstīja, ka Veselības ministrija rosinājusi trīs nedēļu ciklā vērot epidemioloģiskās situācijas attīstību, tostarp, kā tiek ieviesta drošas tirdzniecības pieeja, bet tikai pēc tam spriest par nākamajiem soļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs kā valdība saprotam, ka vīruss tuvākajā laikā neatkāpsies. Jāsaprot, ka situācija var mainīties dažādā veidā, tāpēc ir jāiet uz drošiem [darbības] modeļiem, varbūt pat uz ilgāku laiku,” sacīja premjers.

Kariņš piebilda, ka šodien valdība konceptuāli vienojusies par drošības pasākumiem tirdzniecības jomā, bet vēlāk tiks vērots, vai iespējams spert nākamos soļus.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs, iezīmējot epidemioloģisko situāciju valstī, sacīja, ka dati par pēdējām septiņām dienām liecina, ka saslimstība ar Covid-19 atkal pieaug. “Situācija joprojām ir saspringta un epidemioloģiski bīstama,” raksturoja speciālists.

Viņš arī norādīja, ka saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, janvāra pirmspēdējā nedēļā – no 18.janvāra līdz 24.janvārim – pēc saslimstības Latvija bija septītajā augstākajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū. “Tas nozīmē, ka mums ir pat krietni augstāka saslimstība nekā vidēji Eiropā,” sacīja Perevoščikovs.

Viņš skaidroja, ka pēc gadu mijas saslimstība sāka samazināties, bet aizvadītajā nedēļā šis sarukums bija teju nenozīmīgs – tikai 2% apmērā. Patlaban, ņemot vērā pēdējās septiņas dienas, saslimstība atkal pieaugusi – par 6%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus, kamēr stacionēto Covid-19 pacientu skaits turpina sarukt, smagā stāvoklī esošo sasirgušo īpatsvars mēneša laikā pieaudzis par 50%. Joprojām vairāk nekā puse no visiem sasirgušajiem nezina, kur tieši inficējušies, atklāja epidemiologs, piebilstot, ka zināmo gadījumu vidū gandrīz puse – 46% – inficējās mājsaimniecībās. Tikmēr 15% inficējušies darbavietās, 7% – sociālās aprūpes centros, 6% – ārstniecības iestādēs.

Perevoščikovs atzīmēja, ka saslimstība sociālās aprūpes centros un ārstniecības iestādēs pagājušajā nedēļā mazinājusies, kas vedina domāt, ka Covid-19 “izplatība pieauga ārpus šīm iestādēm”.

Pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars aizvadītajā nedēļā pieauga par teju 1%, turklāt reproduktivitātes rādītājs, kas iepriekš bija nokrities līdz 0,91, patlaban atkal pieaudzis līdz viens. Tas nozīmē, ka patlaban 100 sasirgušo teorētiski inficē 100 cilvēkus. Līdz ar to situācija eksperta vērtējumā joprojām ir bīstama.

LETA jau vēstīja, ka no nākamās nedēļas, 8.februāra, atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija par otrdien valdībā lemto.

Ekonomikas ministrijā (EM) aģentūru LETA informēja, ka valdība konceptuāli atbalstīja ministrijas piedāvāto drošas tirdzniecības modeli un no šā gada 8.februāra uzsākt pakāpenisku pāreju uz to – paplašināt preču pieejamību klātienē, vienlaikus nosakot papildu drošības prasības tirdzniecības vietām un pastiprinot to kontroli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdība konceptuāli atbalstīja, ka no šā gada 8.februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varētu nodrošināt arī veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī grāmatnīcas.

Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt ceturtdien, 4.februārī, gaidāmajā valdības sēdē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm