tv3.lv

Kariņš: Līdz vakcinēšanas rezultātā iegūtai pūļa imunitātei būs jāuztur zināmus ierobežojumus

Līdz vakcinēšanas pret Covid-19 rezultātā iegūsim pūļa imunitāti, būs nepieciešams uzturēt zināmus ierobežojumus, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes mediju pārstāvjiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2021. gada 11. janvārī 18:40

Viņš stāstīja, ka šodien sanāksmē galvenais izskatāmais jautājums bija saistīts ar veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) redzējumu par plašu vakcinēšanas pret Covid-19 programmu, lai valstī iegūtu tā dēvēto pūļa imunitāti un pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties ikdienas dzīvē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Levits: Vakcinācijai pret Covid-19 tagad jābūt valsts absolūtai prioritātei

Premjers Pavļuta piedāvājumu vērtēja pozitīvi, jo tas paredz “lielu loģistikas operāciju” un lielu sabiedrības iesaisti. Viņš arī norādīja, ka būs jāpārliecina liela sabiedrības daļa, ka ir jāpiesakās bezmaksas vakcinācijai.

Plānots, ka rīt, 12. janvārī, valdība uzklausīs Pavļuta redzējumu un tiks pieņemti konkrēti lēmumi.

Vienlaikus Kariņš uzsvēra, ka paies laiks, līdz vakcinēšanās rezultātā valstī tiks sasniegta pūļa imunitāte un varēsim atgriezties ikdienas režīmā, tāpēc būs nepieciešams uzturēt zināmus ierobežojumus. To ņemot vērā, Kariņš uzskata, ka valstī nepieciešams paplašināt un vienkāršot valsts atbalsta mehānismus tām nozarēm, kuras būtiski skārusi Covid-19 pandēmija.

Pēc premjera teiktā, valdība jau šonedēļ varētu skatīt jautājumu par to, kā paplašināt un vienlaikus vienkāršot atbalsta pasākumus, lai nauda pēc iespējas ātrāk nonāktu tautsaimniecībā.

Komentējot nacionālās apvienības (NA) piedāvātos grozījumus Satversmē, kas paredz noteikt, ka ģimene ir savienība starp vīrieti un sievieti, Kariņš sacīja, ka šis nav īstais laiks diskusijām par grozījumiem Satversmē. Atbildot uz jautājumu par NA piedāvātajiem grozījumiem Satversmē, Kariņš norādīja, ka viņš nezina, kāds būs “Jaunās vienotības” frakcijas balsojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā laikā viņš pauda “personīgo viedokli”, norādot, ka NA priekšlikums ir “nelaikā un nevietā”.

Pēc premjera domām, valstī ir daudz degošāki jautājumi, proti, Covid-19 pandēmijas pārvarēšana, vakcinācijas nodrošināšana un ekonomikas stimulēšana. “Tagad sākt diskusijas par Satversmes grozījumiem ir nepareizs laiks,” uzsvēra Ministru prezidents.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm