tv3.lv

Kariņš: Jautājumi par vakcināciju pret Covid‑19 un valsts atbalstu uzņēmējiem jārisina raitāk un skaidrāk

Gan jautājumus par vakcināciju pret Covid-19, gan valsts atbalstu uzņēmējiem un darba ņēmējiem nepieciešams risināt raitāk un skaidrāk, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2021. gada 13. janvārī 15:19

Premjers apstiprināja, ka viņš virza Ministru kabinetu uz to, lai abās šajās jomās jautājumi tiktu risināti raitāk un darbība būtu skaidrāka. Kariņš neslēpa gandarījumu par jaunā veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) stāšanos amatā, jo viņam esot skaidrs redzējums, kādā veidā labāk organizēt vakcināciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Valdība konceptuāli atbalstījusi plaša mēroga brīvprātīgu iedzīvotāju pašpieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19

Kariņš arīdzan norādīja, ka otrdien valdības sēdē tika sniegts konceptuāls un pilns atbalsts Pavļuta redzējumam un rītdienas Ministru kabineta sēdē plānots pieņemt juridiski saistošus dokumentus, lai to visu varētu īstenot.

“Vēlreiz – ir svarīga skaidrība visai sabiedrībai un arī mediķiem, lai viņi zinātu, kā tiks iesaistīti šajā procesā. Tāpat ir svarīgs temps brīdī, kad uz valsti tiks piegādātas vakcīnas, lai varētu vakcinēt tos, kuri to vēlas atbilstoši noteiktajām prioritārajām grupām,” pauda Ministru prezidents.

Viņš pauda arī atzinīgus vārdus par to, ka patlaban vērojams būtisks vakcinācijas palielinājums slimnīcās un beidzot mediķu vakcinēšana notiek raiti. Tas liek domāt, ka tiks izlietotas visas vakcīnas, kas patlaban pieejamas mediķiem, teica Kariņš.

Runājot par atbalsta mehānismiem, Kariņš sacīja, ka otrdien valdības sēdē tika pieņemts lēmums, ka visi valsts atbalsta mehānismi tiek pagarināti līdz 30. jūnijam. Pēc premjera domām, cilvēkiem ir jābūt drošībai, ka neatkarīgi no tā, kā izplatīsies Covid-19 un kādi būs vai nebūs nepieciešamie ierobežojumi, atbalsta mehānismu nodrošināšanas laiks tiek pagarināts. Tāpat ir palielinātas izmaksas dīkstāves pabalsta saņēmējiem un patentmaksas maksātājiem no 330 eiro uz 500 eiro, kas atbilst valstī noteiktās minimālās algas apjomam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Kariņš pavēstīja, ka darbu turpina finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa, kur līdzās Reiram strādā arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV). Premjers norādīja, ka ar abiem ministriem tiek uzturēta saruna katru dienu.

“Svarīgi, ka ministri šajā darba grupā vienojas ar iesaistītajām pusēm – uzņēmējiem, darba devēju asociācijām un Latvijas Bankas pārstāvjiem – par plašāku atbalsta programmu,” pauda Ministru prezidents, piebilstot, ka pirms preses konferences saņēmis ziņu no Vitenberga, kurš pavēstījis, ka šāds risinājums ir panākts. Kariņš apliecināja, ka šo risinājumu varētu skatīt rītdienas valdības sēdē, paužot cerību, ka Ministru kabinets to atbalstīs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm