tv3.lv

Kariņš: Diskusijās par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanu vairums ministru neņēma vērā epidemioloģisko situāciju

Diskusijās par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanu vairums ministru neņēma vērā epidemioloģisko situāciju valstī, otrdien preses konferencē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2021. gada 23. februārī 18:41

Ministru kabinets otrdien konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, bet gala lēmums tiks pieņemts valdības sēdē ceturtdien, 25. februārī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākot diskusiju par ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecībā, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju, KPV LV) piebilda, ka nav viegli diskutēt par ekonomikas jautājumiem, tos pretnostatot veselības “dimensijai”. Uz ko Ministru prezidents norādīja, ka valdībā tiek diskutēts tikai par veselības “dimensiju”, jo tas ir vienīgais iemesls, kāpēc valstī ir noteikti ierobežojumi.

Kariņš rosināja diskusiju ceļā rast vidusceļu, lai panāktu pretī sabiedrībai un uzņēmumiem, lai, nedaudz palielinot ekonomikas aktivitāti, neapdraudētu epidemioloģisko situāciju. “Tas ir grūts izaicinājums. Kolēģi Eiropā ir lēmuši neiet šo ceļu. Bet, ja mēs ejam šo ceļu, tad jāspēj to paskaidrot sabiedrībai. Mēs tagad neatbildam tikai par savām nozarēm, bet gan sabiedrību kopumā,” pauda Kariņš.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) atzina, ka EM, izstrādājot priekšlikumu ierobežojumu mīkstināšanai tirdzniecības jomā, ir labi pastrādājusi un ar nozari izdiskutējusi, kuri veikali un kādā veidā tie būtu verami vaļā. “Viss nav jāver vaļā uzreiz. Tas būt nepareizs signāls sabiedrībai. Tur, kur ir epidemioloģiski droši, ir jāiet uz priekšu. EM ir izpildījusi mājasdarbu, pasakot, ko varētu atvērt,” teica Linkaits.

Savukārt Kariņš EM priekšlikumu vērtēja ar bažām, norādot, tas paredz vērt vaļā visus veikalus, nevis to darot pakāpeniski. Vitenbergs gan oponēja, sakot, ka ierobežojumu mīkstināšana tirdzniecības nozarē ir plānota pakāpeniski.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) aicināja kolēģu diskusijās par ierobežojumu mīkstināšanu drīzāk lietot vārdu “drošāka tirdzniecība” un “drošāka izglītība”, nevis “droša tirdzniecība” un “droša izglītība”, jo, pēc ministra teiktā, ierobežojumu mīkstināšana nenodrošinās pakalpojumus drošus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavļuts atgādināja, ka, viņaprāt, domājot par ierobežojumu mīkstināšanu, ministriem būtu jādiskutē, kādā veidā, tempā un secībā nodrošināt pakāpenisku nozaru darbības atjaunošanu. “Lai redzētu, kā veidojas normalizācija, ir jādiskutē par visām nozarēm,” teica Pavļuts.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) mudināja valdību lemt par nozaru atvēršanu, ievērojot drošības pasākumus. Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) atzina, ka viņš ir sadzirdējis tirgotāju gatavību strādāt epidemioloģiski drošos apstākļos, tāpēc viņš atbalsta EM virzīto priekšlikumu par ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecībā.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš aicināja atbalstīt EM sākotnējo priekšlikumu, kas paredz ļaut strādāt pilnīgi visiem tirgotājiem, to pamatojot, ka tirdzniecība ir “astoņu miljardu nozare” un “nav pierādīts, ka šī nozare ir vainīga pie slimības izplatības”. “Esošie ierobežojumi ir nesamērīgi un diskriminējoši. Ja tos nemainīs, būs sekas,” brīdināja LTRK vadītājs.

Uzklausot runātājus, Kariņš piebilda, ka viņš ir vienīgais, kurš turpina paust bažas par EM priekšlikuma neatbilstību epidemioloģiskajai situācijai.

Savukārt preses konferencē pēc kopsēdes Kariņš rezumēja, ka diskusijās par tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšanu vairums ministru neuzskata, ka epidemiologu viedoklis ir tas, kurā jāieklausās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, bet gala lēmums tiks pieņemts valdības sēdē ceturtdien, 25. februārī.

Plānots, ka tirdzniecības vietās ar individuālu ieeju līdz 300 kvadrātmetriem visas preču grupas varētu tirgot no pirmdienas, 1. marta.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm