tv3.lv

Kalniņš: Covid‑19 izplatība nav iespaidojusi NBS kaujas gatavību

2020. gada 20. oktobrī 9:20

Covid-19 izplatība nav iespaidojusi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas gatavību, bet armija bijusi spiesta pārorganizēt daļu procesu, lai karavīrus vairāk sargātu no saslimšanas ar jauno koronavīrusu, intervijā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundes” sacīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

“Koronavīruss nav iespaidojis mūsu kaujas gatavību, koronavīruss nav iespaidojis Latvijas aizsardzības spējas, bet tas zināmā mērā ir licis mums vairāk aktivizēt savu uzmanību, lai paglābtu savus karavīrus no šā vīrusa ietekmes. Tādā veidā mēs esam organizējuši savas ikdienas dzīves, mācību procesu un visu pārējo, kas ir nepieciešams, lai nodrošinātu Latvijas aizsardzību,” viņš pauda.

Tāpat viņš sacīja, ka ārvalstu karavīriem nekādas atlaides Covid-19 drošības prasību ievērošanā netiekot dotas.

“Kaut arī mūsu pēdējie kumulatīvie rādītāji ir ļoti drastiski pieauguši, joprojām Latvija ir ļoti populāra mūsu sadarbības partneriem un NATO, mūsu sabiedrotajiem, un viņi vēlas ierasties pie mums sava mācību procesa nodrošināšanai. Pie mums ir ieradusies Lielbritānijas dislocētā kaujas grupa Igaunijā, kas kopā ar Latvijas kaujas grupu nodrošinās apmācību procesu. Visas prasības, visiem karavīriem neatkarīgi no ranga ir tieši tādas pašas kā Latvijas pilsonim. Viņiem šeit ir jāierodas ar testiem, viņiem ir jāievēro visas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) prasības par distancēšanos, higiēnu un masku valkāšanu,” viņš teica.

Tāpat NBS komandieris pastāstīja, ka iekšēji veikta arī tā saucamā segmentācija jeb burbuļi, panākot, ka mācību procesā savstarpēji nekrustojas liels daudzums karavīru un mācību kvalitāti tas neiespaido.

Taujāts, kur tad ir lielākie riska faktori, Kalniņš teica, ka nav aizliegts karavīriem doties pie savām ģimenēm atpūsties, taču NBS strikti noteikts, ka pie pirmajām Covid-19 pazīmēm karavīram ir jābūt pašdisciplinētam un nekavējoties jāziņo komandierim, lai varētu nodrošināt karantīnu pat bez būtiska iemesla, ka tas varētu būt koronavīruss.

Jautāts, vai ir apsvērts, kā NBS varētu palīdzēt sabiedrībai vēl plašākas Covid-19 izplatības gadījumā, Kalniņš stāstīja, ka NBS attīsta dezinfekcijas vienības, kuru darbs gan ir vērsts uz armijas vienību apkalpošanu, ja tajās tiktu konstatēta saslimšana ar Covid-19, bet tās spēj palīdzēt arī ārpus armijas sabiedrībai, valsts un nevalstiskajām struktūrām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kalniņš arī pastāstīja, ka NBS veiksmīgi pilda rekrutācijas plānus un vairāk pieņem cilvēkus darbā nekā no dienesta atvaļinās. NBS komandierim ir sajūta, ka jaunieši arvien vairāk novērtējot NBS kā stabilu darbavietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm