tv3.lv

Kādu sodu varētu piemērot par ārkārtējās situācijas obligāto nosacījumu neievērošanu? Skaidro prokuratūras pārstāve

Iedzīvotājiem par ārkārtējās situācijas obligāto nosacījumu neievērošanu varētu piemērot kriminālatbildību vai administratīvo atbildību, noskaidroja aģentūra LETA.

2020. gada 13. martā 14:41

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA skaidroja, ka Krimināllikuma 140. pantā paredzēta kriminālatbildība par sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšanu. Šajā gadījumā kriminālatbildība var iestāties tikai tad, ja sanitāri higiēniskās un epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpšana ir izraisījusi epidēmiju, turklāt jākonstatē, ka epidēmiju izraisījusi tieši konkrētās personas prettiesiskā rīcība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja epidēmijas izraisīšana netiks konstatēta, tad pie minētajiem apstākļiem personai, visticamāk, var iestāties administratīvā atbildība saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 42. pantu. Šī norma paredz, ka par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu var piemērot naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 2800 eiro, norādīja Majevska.

Jau ziņots, ka valstī noteiktas “Covid-19” vīrusa ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības, no kurām daļa ir obligātas. Ārkārtējās situācijas laikā no 13.marta atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces, gājieni un piketi, kur vienkopus pulcējas virs 200 cilvēkiem. Tikmēr Rīgas pašvaldība nolēmusi, ka ārkārtas situācijas laikā Rīgā tiks aizliegti visi publiskie pasākumi ārpus telpām neatkarīgi no dalībnieku skaita, tajā skaitā nevarēs notiks arī sapulces, gājieni un piketi.

Tāpat personām un kontaktpersonām, kuras atgriezušās no “Covid-19” skartās valsts vai teritorijas, turpmāk obligāti būs jāveic īpaši piesardzības pasākumi, tostarp 14 dienas pēc izbraukšanas no minētās valsts vai teritorijas jānovēro savu veselības stāvokli, divas reizes dienā mērot ķermeņa temperatūru.

Ar koronavīrusa izraisītās slimības ”Covid-19” īpaši skarto valstu sarakstu iepazīsties šeit! 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) vakar paziņoja, ka atbildīgās amatpersonas vēl spriedīs par mehānismiem, kā kontrolēt vai iedzīvotāji ievēro “Covid-19” vīrusa ierobežošanai izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības, ceturtdien žurnālistus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par kontroles mehānismiem vēl tiks runāts, taču atbilstoši likumam, ja cilvēks pārkāpj režīmu, tad viņš ir atbilstoši sodāms.

Politiķis gan uzreiz piebilda, ka valsts mērķis nav kādu sodīt, bet nodrošināt paklausību, jo pašizolācija pasargās citu iedzīvotāju dzīvību. Atbildība jāuzņemas ne tikai par sevi, bet vecākiem cilvēkiem, un cilvēkiem ar sliktu veselības stāvokli.

Saistībā “Covid-19” vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu.

Lasi vēl Pēdējās diennakts laikā ”Covid-19” apstiprināta vienam Latvijas iedzīvotājam

Tikmēr visā pasaulē “Covid-19” gadījumu skaits 114 valstīs pārsniedzis 118 000, un no šīs slimības miruši vairāk nekā 4200 cilvēku, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

Aktuālākajai informācijai par “Covid-19” Latvijā un pasaulē seko līdzi šeit!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm