Kad pacietība izsmelta: ziņot par kaitinošo bedri vai ņemt lāpstu un pašam to aizbērt?

Ziemas apstākļos tika lāpītas vien bīstamākās bedres, izmantojot auksto tehnoloģiju, bet no nākamās nedēļas Rīgas dome (RD) sola sākt plašāku galvaspilsētas ielu bedru remontu ar karsto asfaltu. Rīdziniekus, kuri nespējot sagaidīt atbildīgo dienestu rīcību, gatavi paši ķerties pie bedru aizbēršanas, pašvaldība aicina to nedarīt.

Redakcijā vērsās rīdzinieks, kura pacietība ir izsmelta, jo netālu no dzīvesvietas ik dienu ceļā jāšķērso viena un tā pati bedre. Nespējot sagaidīt, kad pašvaldības dienesti rīkosies, viņš vēlas rīkoties un aizbērt bedri ar šķembām. Tomēr autovadītājs nav pārliecināts, vai drīkst to darīt. “Tv3.lv” jautāja pašvaldībai, vai tā atbalsta šādu pilsonisku aktīvismu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilgtermiņā rada skādi

“Pašvaldība novērtē jebkuru iniciatīvu, ko izrāda ne tikai iedzīvotāji, bet arī mediji, lai kopīgi uzlabotu pilsētas infrastruktūru, tomēr atgādinām, ka pašrocīgi remontdarbi var ietekmēt seguma kvalitāti un ielas turpmāko ekspluatāciju,” atzīmē domē.

“Šādas darbības ir tikai īstermiņa risinājums, kas ilgtermiņā rada tikai lielāku skādi. Tādēļ aicinām iedzīvotājus par bedrēm uz Rīgas ielām ziņot Satiksmes vadības centram, lai nepieciešamie labošanas darbi tiktu veikti atbilstoši tehniskajām specifikācijām.” Satiksmes vadības centra tālrunis ir: 80003600.

Jāpiebilst, ka Rīgā nav sodu sistēmas, kas paredzētu sankcijas par patvaļīgi veiktiem ielu remontdarbiem. Tomēr pašvaldība aicina iedzīvotājus atturēties no šādām aktivitātēm, bet ziņot par ielu seguma bojājumiem atbildīgajiem dienestiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sāk ielu lāpīšanu ar karsto asfaltu

“Mainīgo laikapstākļu dēļ šoziem bedres uz ielām ir veidojušās pastiprināti,” “tv3.lv” informē Rīgas domes Satiksmes departamentā. “Vissliktākā situācija ir ielās ar nolietotu segumu un tur, kur uz brauktuves ir izveidojušies defekti un plaisas.”

Departamentā norāda, ka ziemas laikā ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju bīstamo bedru likvidācija tika veikta neatkarīgi no laikapstākļiem. Bet jau šonedēļ atsevišķu bedru labošanu uzsāka ar karsto asfaltu.

“No nākamās nedēļās pilsētā sāks plašāku bedru remontu ar karsto asfaltu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un ļauj likvidēt ne vien satiksmei bīstamās bedres, bet arī novērst mazāka izmēra defektus,” skaidro Satiksmes departamentā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairākās galvaspilsētas ielās un to posmos arī šovasar noritēs seguma atjaunošanas darbi. Pašvaldība šiem darbiem plānojusi atvēlēt 22,5 miljonus eiro.

Ja marta beigās putinās, bedrēm tiks mazāk

Trešdien Rīgas dome apstiprināja izmaiņas šā gada galvaspilsētas budžetā. Kā atzīmēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), tas paredz galvaspilsētai vēsturiski lielāko satiksmes jomas budžetu. Ielu uzturēšanai un remontiem šogad atvēlēts 41 miljons eiro. Pagājušajā gadā šim mērķim tika atvēlēti 24 miljoni eiro, šajā gadā klāt pielikti 17 miljoni eiro.

Tas nozīmē, ka 41 miljons eiro šogad ir kopējā summa, ar kādu var rēķināties Rīgas ielu uzturētāji un remontētāji. Jo nelabvēlīgāki meteoroloģiskie apstākļi, jo mazāk naudas atliek bedrīšu lāpīšanai. “Ja marta beigās būs vēl viens sniegputenis, tas nenāks par labu mūsu iespējām labot ielas vasaras sezonā,” trešdien domniekiem skaidroja Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iekškvartāli, kuriem paveicies, un kuriem – ne

Runājot par galvaspilsētas ielu lāpīšanas kampaņas uzsākšanu, pašvaldība atzīmē, ka atšķirīgs stāsts ir par iekškvartālu piebraucamajiem ceļiem un iekškvartāliem – tie ir jāuztur konkrēto teritoriju īpašniekiem vai namu apsaimniekotājiem.

Jautājums par bedrainajiem iekšpagalmiem un piebraucamajiem ceļiem ir sarežģīts, – sacīja Staķis. Viņš atzina, ka pašvaldībai piederošajiem iekšpagalmiem ir vairāk paveicies. Proti, šajās teritorijās likums ļauj pašvaldībai veikt labiekārtošanas darbus. Ja pērn šim mērķim Rīgas budžetā bija 350 tūkstoši eiro, šajā gadā tam atvēlēti divas reizes lielāka summa – 700 tūkstoši eiro.

“Ko darīt ar tiem iekškvartāliem, kas nepieder pašvaldībai, tas ir sarežģītāks jautājums,” sacīja Staķis. “Likums ļauj pašvaldībai nākt talkā iedzīvotājiem, realizējot sava pagalma sakārtošanas iniciatīvu, piemēram, veikt pagalmu labiekārtošanu vai bedru aizbēršanu. Tad var nākt pie pašvaldības ar savu ieceri, un attiecīgi pašvaldība var šos darbus līdzfinansēt.”

Šādu iniciatīvu atbalstam šā gada Rīgas budžetā pieejami kopumā ir 1,74 miljoni eiro.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm