Saturs turpinās pēc reklāmas

Kad jānosūta Ziemassvētku paciņas, lai adresāts tās saņemtu laikā?

Ziemassvētku laiks ik gadu ir ļoti noslogota darba periods gan VAS “Latvijas Pasts”, gan kurjeru dienestiem. Sūtījumu skaits sāk būtiski augt jau novembrī. TV3 Ziņas noskaidroja, ar kādu laika rezervi apsveikumus un paciņas vajadzētu sūtīt, lai tās laikus nonāktu pie adresāta.

2021. gada 5. decembrī 8:56

Līdz Ziemassvētkiem palikušas trīs nedēļas, bet Latvijas Pasta nodaļās jau tagad sūtījumu skaits pieaudzis par aptuveni 30% . Pieredze liecina, ka ceļš līdz adresātam ārzemēs var aizņemt pat vairākus mēnešus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Tikko nosūtījām uz Ameriku. Pagājšogad mēs arī šajā laikā izsūtījām, un viņi saņēma tikai janvāra beigās paciņu. Bet viņa aizķērās tur. Šeit viss notiek ātri un tur arī viņa aiziet kādās divās nedēļās, bet tur viņa nostāv ļoti ilgi,” norāda Emīls.

“Tradicionāli gada nogalē – novembra beigās, decembra sākumā – sūtījumu skaits pieaug. Gan to sūtījumu skaits, kurus cilvēki vēlas nosūtīt, gan to, kuri tiek adresēti uz Latviju,” norāda Latvijas Pasts pārstāvis Edmunds Bebrišs.

Latvijas Pastā stāsta, ka šonedēļ tiešām ir teju pēdējais brīdis, lai saviem mīļajiem izsūtītu Ziemassvētku dāvanas. Sūtot, piemēram, 10. vai 15. decembrī, saņemt paciņu savlaicīgi nav teju nekādu cerību.

“Jāņem vērā tas, ka daudzie Covid-19 ierobežojumi, kas ietekmē aviosatiksmi, liedz operatīvi pārsūtīt pastu, tādēļ noteikti tas būtu jāizdara savlaicīgi,” atgādina Bebrišs.

Līdzīga, taču nedaudz optimistiskāka situācija ir arī ar kurjera pakalpojumiem. Lai paciņa pilnīgi droši adresātu sasniegtu ārzemēs vēl pirms svētkiem, dāvana jāizsūta tuvāko desmit dienu laikā.

“Sūtījumu skaits pieaug, mēs to redzam jau no pirmajām novembra dienām. Šis apjoms pakāpeniski sāk kāpt. Kulminācija būs decembra sākumā, pirmssvētku periodā,” norāda “DPD Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Uzņēmumā Ziemassvētku periodam sāk gatavoties jau vasarā, tādēļ lielajam sūtījumu pieplūdumam darbinieki ir gatavi. Pieredzi devis arī Covid-19 laiks, kad paciņu skaits pieauga nebijušos apmēros. Vienlaikus, situācija kurjerpastam ir labāka nekā parastajam pastam tādēļ, ka sūtījumus no sākuma līdz beigām piegādā viens uzņēmums. Tikmēr pasta nodaļu darbs dažādās valstīs var atšķirties.

“Būtībā katra Eiropas valsts, kas ir pa vidu, tā ir papildus viena diena. Tas nozīmē, ja sūtam uz Lietuvu, tā ir viena diena, ja uz Poliju – divas dienas. Tā kā, ja Jūs vēlētos, lai aiziet uz 24.decembri, piemēram, uz Vāciju, tad sūtiet kādā 20.decembrī,” norāda Grants.

Vienlaikus uzņēmumā gan aicina neeksperimentēt un neatlikt dāvanu izsūtīšanu uz pēdējo brīdi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas