Ieguldīt vai neieguldīt – tāds ir jautājums tad, ja secinām, ka kaut kāda nauda mēnesī mums paliek pāri. Taču eksperti iesaka nestrēbt karstu un sākumā izsvērt visus par un pret. Pareizāk sakot, vai tiešām nauda, kura paliek pāri, ir tā, ko būtu vērts kaut kur ieguldīt.

Sākumā vajadzētu saprast, vai bez problēmām spējam atmaksāt visus tekošos rēķinus, kredītus un tamlīdzīgas pamatlietas. Tāpat vajadzētu vienmēr atstāt pa rokai brīvos līdzekļus, ko izmantot neparedzētiem gadījumiem, jo tādi ik pa laikam gadās. Autoremonts, negaidītas veselības problēmas, citi izdevumi, kas pārsteidz nesagatavotus. Tādēļ vajadzētu mēnesī atstāt brīvu zināmu summu šādiem gadījumiem. Tad vēl pastāv tāda lieta kā drošības spilvens, kuru arī veidojam drošības pēc – tādēļ, lai vajadzības gadījumā, piemēram, zaudējot darbu vai izlemjot kaut ko savā dzīvē mainīt, mēs varētu uzturēt jau ierasto dzīves līmeni un veikt visus nepieciešamos maksājumus. Un tad varam domāt par ieguldījumiem.

Vienkāršākais ieguldīšanas veids ir pasīvā ieguldīšana, kur iegādājamies nelielu daļu no kaut kā liela. Ja tomēr esi gatavs iet šajā lietā dziļāk, tad var investēšanai pieķerties nopietnāk – izstudēt, kas notiek ar Baltijas uzņēmumiem Baltijas biržas mājaslapā, kļūt par uzņēmumu līdzīpašniekiem un piedalīties arī dažādos vebināros un akcionāru sapulcēs. Vairāk par ieguldīšanas iespējām uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.