Šķiet, ka runas par pensiju attiecas tikai uz vecāka gadagājuma ļaudīm, jo kurš tad jaunībā domā par pensiju? Tomēr gudrs ir tas, kas pret to neattiecas tik vieglprātīgi, jo par agru domāt par pensiju, izrādās, nav nekad.

Tad, kad cilvēks uzsāk savas darba gaitas, sāk uzkrāties arī viņa 2. līmeņa pensija. Tāpēc ir svarīgi, lai darba devējs būtu kārtīgs nodokļu maksātājs, jo daļa visas algas, ko tautā mēdz dēvēt par algu ”uz papīra”, aiziet sociālajās iemaksās, kas nozīmē – arī pensijai. Bet paši mēs saņemam summu, kas ir tā saucamā neto summa jeb alga ”uz rokas”. Jā, ikdienā mēs nejūtam to, kā veidojas mūsu pensijas uzkrājums, jo parasti mūs interesē tikai tā naudiņa, kas reāli ienāk mūsu kontā, taču tas būs ļoti svarīgi vecumdienās. Jo ātrāk sāksi domāt arī par 3. pensiju līmeni, jo labāk, un tas nu ir pilnīgi tavās rokās – pats izvēlies, cik  daudz atliksi šim papildu uzkrājumam. Taču iemaksām 3. pensiju līmenī ir vēl kāds labums – tu par tām ik gadu vari saņemt nodokļu atmaksu. Katrā ziņā laicīgas rūpes par pensiju un pareizā plāna izvēle ir lieta, ko neignorē gudri cilvēki, tāpēc pēdējais laiks sākt rīkoties un papētīt šo jautājumu, ja to vēl neesi sācis darīt. Vairāk par pensiju un piemērotākajiem plāniem uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.