tv3.lv

Kā Sibīrijas mežu ugunsgrēki ietekmēs klimatu? Skaidro eksperts

2019. gada 5. augustā 8:24

Sibīrijā deg meži trīs miljonu hektāru platībā, – tā apgalvo Krievijas varasiestādes. Pasaulē ir eksperti, kas saka, ka tas ietekmēs klimatu.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” direktors, vadošais pētnieks Jurģis Jansons, Sibīrijas mežu ugunsgrēki mežu ekosistēmai neko nenodara, jo meži atjaunojas. Tomēr ir skaidrs, ka tas ietekmē visas pasaules ekosistēmu.

“Attiecībā uz Krievijas mežu ugunsgrēkiem, visticamāk, mēs ikdienā tās sekas katrs individuāli nesajutīsim. Bet globālajās klimata izmaiņās, protams, ka tas robs, ko šie ugunsgrēki iecirtīs, būs paliekošs. Tādā veidā, ka pasauli ietekmē siltumnīcu efektu gāzu nonākšana dabā. Degot mežiem, izdalās dažādas gāzes. Pamatā runā par oglekļa dioksīdu, kas varbūt ir tā mazākā nelaime attiecībā uz klimata pārmaiņā, jo ar to mēs protam tikt galā. Mums vajag vairāk audzēt mežus vietā, kas to oglekli savāc atpakaļ,” bilst Jansons.

Vienlaikus viņš norāda, ka attiecībā uz Sibīrijas mežiem problēma ir tas, ka deg kūdra.

“Degot kūdrai, tā gāzu nonākšana ir nedaudz citādāka. Tie ir dažādi slāpekļa savienojumi, kas ietekmē globālo sasilšanu daudz būtiskāk nekā oglekļa dioksīds,” pauž Jansons.

Iepriekš jau vēstīts, ka Krieviju pārņēmuši milzīgi mežu ugunsgrēki. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm