Kā pasargāt sevi no apkrāpšanas nekustamo īpašumu darījumos?

Pārlieku liela uzticēšanās var izmaksāt ļoti dārgi, īpaši darījumos ar nekustamo īpašumu. Pērn pieaudzis krāpšanas gadījumu skaits tieši šajā jomā. Lai cilvēki kļūtu piesardzīgāki un zinošāki, šodien un rīt notiek Notāru dienas, kuru laikā būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas. Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja vietniece Anta Maldupe – Krūmiņa TV3 raidījumā “900 sekundes” skaidro, kā pasargāt sevi no apkrāpšanas.

Pārlieku liela uzticēšanās līdzcilvēkiem ir lielākais klupšanas akmens dažāda veida darījumos ar nekustamo īpašumu – nepārbaudot līguma nosacījumus un neuzticot dokumentu sagatavošanu speciālistam, var viegli krist krāpnieku nagos, liecina Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) novērojumi.

Tāpēc ikgadējo Notāru dienu ietvaros 8. un 9. martā ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs saņemt bezmaksas konsultācijas jautājumos, kas saistīti ar nekustamā īpašuma pirkšanu, pārdošanu, atstāšanu mantojumā, pārņemšanu, dāvināšanu, sadalīšanu utt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieaugot vispārējai nedrošībai un pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, aizvadītā gada laikā palielinājies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri vērsušies pie zvērinātiem notāriem pēc dažāda veida palīdzības darījumos ar nekustamo īpašumu.

Lai apkopotu krāpšanas upuru stāstus, brīdinātu līdzcilvēkus un tādējādi nepieļautu līdzīgu krāpšanas gadījumu atkārtošanos, notāri izveidojuši arī īpašu interneta vietni www.daliespieredze.lv. Tajā ikviens Latvijas iedzīvotājs var ierakstīt savu stāstu un dalīties tajā ar notāriem, nepieciešamības gadījumā saņemot notāru konsultāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm