tv3.lv

Kā izvēlēties pareizo sejas aizsargmasku un pasargāt sevi no saslimšanas?

27. janvārī 8:42

Kopš otrdienas, 25. janvāra, atrodoties darbavietā, sabiedriskajā transportā un tirdzniecības vietās, jāizmanto medicīniskā maska vai respirators. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt masku kvalitāti, pirms iegādes pievēršot uzmanību marķējumam un preces aprakstam.

Kopš otrdienas, 25. janvāra, vietās, kur nepieciešams lietot sejas maskas, ir jāvalkā tikai medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori. Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktores vietniece Linda Rinkule pirms masku iegādes aicina izvērtēt, kurš no minētajiem aizsarglīdzekļiem vairāk atbilst vēlmēm un vajadzībām.

Iegādājoties medicīnisko masku vai respiratoru, jāņem vērā šo masku noteiktais izmantojums un patērētāja aizsardzības mērķi, norāda PTAC direktores vietniece. Respirators paredzēts, lai aizsargātu nēsātāju no pilienu un sīko daļiņu ieelpošanas, savukārt medicīnisko masku izmanto, lai ierobežotu maskas lietotāja organismā esošo vīrusu pārnešanu uz citiem cilvēkiem.

Lai respirators vai medicīniskā maska būtu atbilstoša un kalpotu tam paredzētajam mērķim, kā arī atbilstu Eiropas Savienības standartiem, uz to iepakojuma ir jābūt norādītai noteiktai informācijai.

Attiecībā uz respiratoriem ir svarīgi, lai tiem klāt nebūtu piestiprināts vārsts, jo tādā gadījumā viss, ko cilvēks izelpo, nonāk apkārtējā vidē. Tāpat PTAC neiesaka izvēlēties KN95 respiratorus: “Tie ir Ķīnā ražotie respiratori un klasificēti pēc Ķīnas standarta. Tie nav piemēroti un atbilstoši Eiropas Savienības tirgum,” norāda PTAC.

Eiropas Savienībā drīkst piedāvāt FFP klases respiratorus – FFP2 vai FFP3 – kuriem ir augstāka filtrācijas pakāpe.

Lai patērētājam būtu vieglāk orientēties masku klāstā, PTAC norāda, ka uz visām sejas aizsargmaskām ir jābūt norādītam “C” marķējumam, tāpat ir jābūt norādei par ražotāju un modeli, pielietošanas nosacījumiem un atsaucei uz piemēroto standartu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd liela daļa iedzīvotāju steidz aizsargmaskas iegādāties internetā, bet tur nereti visi iepriekš minētie kritēriji nav norādīti. Linda Rinkule norāda, ka pēc sniegtās informācijas patērētājam būtu jāņem vērā: “Ja informācijas ir maz un maldīga, neizvēlēties šādus produktus. Ir jābūt pietiekami kritiskiem un jānovērtē maska arī vizuāli.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm