Ikviens vecāks ir sastapies ar lielāku vai mazāku niķi veikalā pie plauktiem, kad atvase izmisīgi uzstāj, lai tiktu nopirkta kāda karsti kārota manta. Taču, izrādās, no šādām situācijām var izvairīties jau diezgan agrā vecumā, ja savus bērnus pietiekami ātri sākam izglītot finanšu pratībā un iesaistām tos arī ģimenes budžeta plānošanā.

Iemācot bērniem to, ka par mazākiem un lielākiem darbiņiem var saņemt zināmu atalgojumu, rodas arī daudz lielāka bijība un cieņa pret nopelnīto naudu, kad tā ir jāizdod. Var gadīties, ka savu naudu bērnam tik viegli vairs atdot negribēsies, tādējādi pirkumi tiks izvērtēti daudz pamatīgāk. Svarīgi ir arī tas, kā ģimene kopumā plāno savu naudu un ko bērns novēro savās mājās. Ja izdevumi un ieņēmumi vienmēr tiek rūpīgi saplānoti un šis process notiks bērnu acu priekšā, tie redzēs, ka tā ir pašsaprotama dzīves sastāvdaļa un sekos šim piemēram, tādā veidā padarot sev vieglāku dzīvi nākotnē. Kādus finanšu plānošanas paņēmienus izmanto Mihno ģimene, skaties video, kā arī vairāk par finanšu pratību un tās nozīmīgumu uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.