Nevienam no mums nav sveša situācija, kad konstatējam – atkal naudas kaut kam pietrūkst. Bieži vien vecākiem ir grūti paskaidrot arī saviem bērniem, no kurienes un kā nauda nāk un kā tā aiziet, un kāpēc veikala ratiņos mēs katru reizi nevaram ielikt visu to, ko gribētos.

Turklāt – to darīt nemaz nevajag. Šajos milzīgo iespēju laikos ir svarīgi neapmaldīties vēlmēs un vajadzībās un savus līdzekļus ieguldīt patiešām jēdzīgās lietās, domājot, kāds no tā būs labums ilgtermiņā. Ja šādu domāšanu mācīsim arī saviem bērniem, iespējams, nākotnē dzīvosim daudz labākā pasaulē nekā šobrīd.

“Jūtūberis” Edgars Fresh iegūtās finanšu zinības nodod tālāk savā “Youtube” kanālā, jo tieši no šīs platformas ir izglītojies arī pats un zina, cik šāda informācija ir noderīga. Edgars ne tikai plāno, kā un kur ieguldīt savu naudu, bet ir iemācījies veikt ļoti pārdomātus pirkumus, izvērtējot tieši kvalitāti un noderīgumu ilgtermiņā, nevis ieguldot lētākās lietās, mainot tās ik pēc mēneša vai gada. Tā viņš izmanto iespēju ”nobalsot” ar savu maciņu par labāku pasauli. Kā tieši – uzzini Edgara sarunā ar Mārtiņu Kapzemu, kā arī raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.