Izrādās, ka izmērīt savu ietekmi uz vidi jeb tā saucamo ekoloģisko pēdu ir iespējams, taču šis process nav gluži tik vienkāršs kā saskaitīt divi plus divi.

Vērā jāņem ikdienas patēriņa ieradumi trīs kategorijās – pārtika, transports un mājoklis. Tātad nozīme ir daudzām mūsu ierastajām darbībām, tai skaitā, kā ikdienā pārvietojamies un kā patērējam pārtiku. Kas ir interesanti, ka mūsu ietekmi uz vidi palielina labklājība – jo vairāk tērējam un varam atļauties, jo lielāku nospiedumu atstājam. Piemēram, ja ģimenei ir vairākas automašīnas, tad arī izmeši atmosfērā tiek radīti daudz biezākā slānī. Mēs gribam dzīvot lielākās mājās un arī rodas arvien jaunas vajadzības, kā uzlabot savu dzīvi. Jo rocība ir mazāka, daudz vairāk tiek izvērtētas dažādas vajadzības – kas patiesībā ir nepieciešams un bez kā var iztikt. Arī tas, kādu pārtiku izvēlamies savā uzturā, var palielināt vai samazināt mūsu ekoloģisko pēdu. Vairāk par to, kurām no mūsu ikdienas izvēlēm ir lielākā nozīme un ietekme uz vidi, uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.