tv3.lv

JKP ministri paziņo, ka pret Covid‑19 potēsies tikai tad, kad vakcīnas saņems pedagogi

2021. gada 12. februārī 20:05

Paula Stradiņa slimnīcā piektdien turpinājās valsts augstāko amatpersonu, tostarp ministru, vakcinēšana ar ražotāja “AstraZeneca” vakcīnām. Vienlaikus Jaunās konservatīvās partijas ministri paziņojuši, ka “nekādas privilēģijas šobrīd neizmantos” un potēsies tikai tad, kad vakcīnas saņems pedagogi.

Pirmo poti pret Covid-19 piektdien saņēma vairāki ministri, ģenerālprokurors, kā arī bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Visas amatpersonas stāstīja, ka vakcīnām pilnībā uzticas un uztver tās kā iespēju atgriezties pie normālas ikdienas dzīves.

“Gribi dzīvot normālu dzīvi – ir jāvakcinējas, diemžēl tāda tā situācija ir. Es kā biologs vakcinēšanos uztveru kā normālu procesu, lai konkrētos apstākļos izdzīvotu,” norādīja Vējonis.

Savukārt labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pauda: “Es saņēmu “AstraZeneca” vakcīnu tāpat kā pārējie ministru kabineta locekļi, un tā ir tā pati pote, ar kuru tiek vakcinēti sociālo aprūpes centru darbinieki un klienti. Līdz ar to es parādu, ka es pilnībā uzticos šai vakcīnai.”

Tomēr šim piemēram sekojuši ne visi Ministru kabineta locekļi. Jaunās konservatīvās partijas ministri paziņojuši, ka nekādas privilēģijas neizmantos, jo tas neesot godīgi pret citām sabiedrības grupām, kurām jāgaida rindā.

“Mūsu valstī atrasti argumenti, lai ”valstiskas nepārtrauktības” vārdā dažs tiktu pie sen iecerētās potes. Tai pat laikā tāda nozīmīga grupa kā pirmsskolas iestāžu un sākumskolas pedagogi vakcinējamo rindā atstāti uz vasaras sākumu. JKP ministri ir pieņēmuši lēmumu neizmantot piešķirtās ”privilēģijas” un vakcinēties tikai pēc tam, kad tiks uzsākta pedagogu vakcinēšana,” informē satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Janvārī “TNS” veiktā aptauja liecināja, ka gandrīz 70%  iedzīvotāju uzskata, ka, lai rādītu pozitīvu piemēru, politiķiem būtu jāļauj vakcinēties pirmajiem. Taču tā kā šobrīd pieejamo vakcīnu skaits ir ierobežots tieši valstsvīru neizdarības dēļ, tagad par amatpersonu vakcinēšanu vēl pirms senioriem, kuru dzīvības ir daudz vairāk apdraudētas, izskan kritika. Politologi kritizē arī neskaidros kritērijus pēc kādiem vakcinējamās personas atlasītas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šis amatpersonu loks ir nenoteikts – mēs nezinām vai runa ir par 12 amatpersonām, 20, 100 vai tūkstoš ar laiku. Mēs nesaprotam, kurš un pēc kādiem principiem nosaka, ka tieši šīs amatpersonas ir jāliek sarakstā un kurš ir iedomājies, ka katru dienu nākt klajā ar amatpersonu sarakstu, kad visa Latvija, sevišķi vecākā paaudze gaida uz vakcīnām, ir laba doma,” saka politoloģe, domnīcas “Providus” direktore Iveta Kažoka.

Lasi vēl – Valsts prezidents: Aicinu visus vakcinēties, lai mēs varētu atgriezties normālā dzīves ritmā

Vakcinācijas birojs rakstiskā atbildē skaidroja, ka šajās dienās sapotēti Nacionālās drošības padomes un Ministru kabineta locekļi, kā arī Saeimas amatpersonas, kuras nodrošina Saeimas sēžu vadīšanu un parlamenta ārlietu funkciju: “Vakar un šodien tika vakcinēti valsts drošības un darbības nepārtrauktības nodrošināšanai amatpersonas, kuru darba specifika pieprasa darbu klātienē. Tāpat arī bijušie Valsts prezidenti, kuri ar savu piemēru vakcinēties sekmē sabiedrības uzticēšanos vakcinācijai. Tas ir īpaši svarīgi, lai veicinātu gados vecāko un vājāko cilvēku līdzdalību vakcinācijā.”

Cik daudz amatpersonas kopumā divās dienās sapotētas un vai kāds vēl gaida savu kārtu – birojā gan piektdienas laikā neatbildēja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm