tv3.lv

Jelgavā darbojas unikāla rotaļlietu bibliotēka

Unikāla bibliotēka šobrīd darbojas Jelgavā – tajā ne vien iespējams lasīt un paņemt uz mājām grāmatas, bet arī rotaļlietas un dažādas galda spēles.

Pašlaik Latvijā rotaļlietu bibliotēka ir tikai Jelgavā, taču jau ir iecerēts arī Daugavpilī atvērt vēl vienu rotaļu un spēļu bibliotēku.

Spēļu bibliotēkā ”Ringla” pavadīt interesantas pēcpusdienas pulcējas gan bērni, gan arī viņu vecāki.

Rotaļlietu bibliotēkas vadītāja Dana Didžus norāda, – neatkarīgi no tā, ka šī bibliotēka ir radīta romu bērnu izglītības un integrācijas projekta ietvaros, rotaļlietas, protams, drīkst izmantot pilnīgi ikviens. Kā jau bibliotēkā pieklājas, spēlēt spēles var uz vietas un reģistrējoties iekārotāko spēli uz divām nedēļām var paņemt arī uz mājām.

Spēļu klāsts ir tiešām liels, kopā bibliotēkā ir aptuveni 300 dažādas spēles. Bibliotēku regulāri apmeklē vairāki desmiti ģimeņu, dažkārt spēles izmanto arī bērnudārzi un skolas. Ar Eiropas Savienības atbalstu ir iecerēts Latvijā šādu bibliotēku drīzumā atvērt arī Daugavpilī.

“Ringla” bibliotēkas pārstāve norāda, ka spēlēt spēles regulāri nāk bērni un pieaugušie no aptuveni 80 ģimenēm, lielākā daļa ir latvieši.

Bibliotēka darbojas trīs reizes nedēļā – otrdienās, trešdienās pēcpusdienā un sestdienās – no rītiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm