tv3.lv

Jaunajā Siguldas serpentīna ceļā konstatēti būvniecības defekti

Lai baudītu Siguldas skatus un dabu, pirms diviem gadiem pilsētā gājējiem un velobraucējiem tika izveidots serpentīna ceļš cauri Gaujas senlejai. Tomēr būvnieku kļūmes dēļ daudzi mazi dzīvnieki, tostarp rāpuļi un putni, sapinas tīklos un iet bojā.

Aptuveni 600 metrus garš serpentīna ceļš ved no Svētku laukuma līdz Gaujai. Šo taku ir iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan arī Siguldas apmeklētāji. Gandrīz visa ceļa garumā uz nogāzēm ir izvietoti īpaši tīkli, kas domāti nogāžu stiprināšanai. Tomēr Siguldas iedzīvotāja Gunta Matuzeviča novērojusi, ka šajos tīklos ik pa laikam sapinās zalkši. Sieviete ar šo ziņu, fotogrāfijām un video dalījusies sociālajos tīklos, un izrādās, – viņa nebūt nav vienīgā, kas pamanījusi problēmu.

Gunta Matuzeviča
Siguldas iedzīvotāja

Tur ir putni bijuši. Putniem klāt es negāju, jo salauztas kājas un spārni esot, tu jau tāpat neko neizdarīsi. Vairāk jau parasti šie rāpuļi – zalkši.

Dabas aizsardzības pārvalde saņēma informāciju par dažiem līdzīgiem gadījumiem, taču to nav daudz. Daudz lielāks apdraudējums maziem dzīvniekiem ir no cilvēku darbības, piemēram, izmestās pudeles, norāda Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis.

Jēkabs Dzenis
DAP Dabas aizsardzības departamenta CITES nodaļas vadītājs

Jā, par pāris zalkša īpatņiem, kas kādu brīdi bija ieķērušies šajos te tīklos, mums ir informācija. Tikai atsevišķos gadījumos, kad kāds neveiklāks īpatnis vai tas, kurš no rīta ir īpaši neaktīvs, tur varbūt arī ieķēries. Bet varbūt arī sasildies līdz brīdim, kad gatavs atkal turpināt savas gaitas.

Zalkši un citi sīkie dzīvnieki nonāk tīklos, jo daži no serpentīna ceļa būvdarbiem veikti nepareizi. Tīklā ir redzami daudzi lielāki un mazāki caurumi, kas tieši apdraud rāpuļus un citus mazus dzīvniekus. Tīkls būtu jānostiprina, jāpieber ar zemi, kā arī jāapaudzē ar zāles kārtu. Taču līdz noteiktajam termiņam, proti, 16. jūnijam, būvniecības uzņēmums, kas uzvarēja konkursā par serpentīna ceļa projektēšanu un būvēšanu, defektus nav novērsis, un tas nav izdarīts vēl joprojām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Zīverts
DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks

Nogāžu nostiprināšanas sietam vajadzētu jau jābūt ieaugušam zālē, lai noturētu svaigi noraktās nogāzes, lai saturētu to grunti, lai neslīdētu būves, lai tur neviens nevarētu ieķerties. Tas nav novērsts, līdz ar to, jā, var teikt, ka tas ir būvniecības brāķis.

Būvnieki LNT apsolīja brāķi novērst jau tuvākajā laikā.

Jānis Veckalns
SIA ”Ventars” projektu vadītājs

Esam vienojušies ar apakšuzņēmējiem un ir atbrīvojušies mūsu resursi. Defekti tiks novērsti tuvāko 1,5-2 nedēļu laikā.

Jaunā serpentīna ceļa būvēšana izmaksāja aptuveni 330 000 eiro. Defektu novēršanas izmaksas segs būvkompānija vai garantijas darbu apdrošinātājs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm