Jaunajā amatā Truksnis saņems vairāk nekā būdams mērs, Sproģei pie algas divi tūkstoši

Neskatoties uz opozīcijas deputātu iebildumiem, Jūrmalas domes vadība 22. decembrī ārkārtas sēdē lēmusi būtiski paaugstināt sev algas, – “tv3.lv” informē domes deputāts Jānis Asars (NA), kurš balsojis pret. Domē apstiprina, ka šāds lēmums ceturtdien pieņemts.

2022. gada 22. decembrī 15:11

Uz lūgumu saņemt jaunās domes priekšsēdētājas Ritas Sproģes (ZZS) pamatojumu lēmumam par krietno algu pielikumu, Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā skaidroja, ka tas šodien nav iespējams, jo Sproģe tiekoties ar vēstnieku mākslas skolā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā informē Asars, Sproģe līdzšinējo 3852 eiro vietā, sākot no nākamā gada, saņems 5915 eiro, tas ir algas palielinājums par 54%. Priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš (ZZS) līdzšinējo 3386 eiro vietā saņems 4550 eiro, kas ir algas kāpums par 34%.

Ieguvējs ir arī līdzšinējais Jūrmalas domes priekšsēdētājs, Sproģes jaunais padomnieks Gatis Truksnis (ZZS), kurš turpmāk saņems 4732 eiro algu. Līdz šim kā domes priekšsēdētājs viņš saņēma 3852 eiro. Algu kāpums paredzēts arī komiteju priekšsēdētājiem un domes deputātiem.

“Jūrmalas dome 22. decembrī apstiprināja atlīdzības pielāgošanu Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajam apmēram,” skaidro Leite. “Grozījumi likumā stājās spēkā 2022.gada jūlijā, un līdz šim atalgojums pašvaldībā tika rēķināts vēl pēc iepriekšējā regulējuma. Turklāt 2020. gada decembrī Jūrmalas domes deputāti atteicās no atalgojuma palielinājuma.”

Domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja piesauc Atlīdzības likuma 5.pantu, kurā noteikti koeficienti, kas jāpiemēro pašvaldības domes deputātu mēnešalgām. Tajā noteikts, ka “galvaspilsētas domes priekšsēdētāja vietniekam, valstspilsētas domes un novada domes priekšsēdētājam, ja attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā iedzīvotāju skaits pārsniedz 20 000, — līdz 5,2;”.

“Likumā nav noteikts, pēc kādiem kritērijiem pašvaldībai jāizvēlas koeficienta apmērs, taču, ņemot vērā, ka Jūrmala ir viena no lielākajām pilsētām, tajā ir aptuveni 58 tūkstoši iedzīvotāju, ikgadējais budžets ir ap 100 miljoniem eiro, attiecīgi darba un pilsētas saimniecības apmērs ir apjomīgs, tādēļ izvēlēts koeficients 5,2,” skaidro Leite.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmaiņas atalgojumā tiek plānotas no nākamā gada.

Kā informē Asars, par algas paaugstināšanu domes sēdē nobalsoja ZZS, S, JV, un “Tev, Jūrmalai” deputāti. Pret bijuši vien divi NA un viens “Tev, Jūrmalai” deputāts.

Kā ziņots, tikai pirms divām dienām Rita Sproģe tika ievēlēta Jūrmalas domes priekšsēdētājas amatā, par padomnieku izvēloties Gati Truksni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm