tv3.lv

Jaunais Rīgas teātris pēc rekonstrukcijas iegūs divtik plašākas telpas

Jaunais Rīgas teātris, daļēji saglabājot līdzšinējo izskatu, sāk iegūt jaunu apveidu. Pirms dažām dienām sākusies pāļu ieurbšana teātra jaunbūvējamajai ēkas daļai. 

Būvkompānijas “Re&Re” pārstāvis Valdis Koks skaidro, ka teātra jaunbūvējamā daļa balstīsies uz zemē ieurbtiem 408 dzelzsbetona pāļiem. Pāļu ieurbšana izvēlēta, jo tā ir klusākā un apkārtējām ēkām saudzīgākā metode. Būvnieku pārstāvis norāda, ka pāļu urbšana nebūt nav sarežģītākais teātra ēkas pārbūvē.

“Šis ir unikāls projekts, unikāls izpildījums un īpaši būvniecības apstākļi. Rīgas centrs, ierobežotā teritorija mums būvniekiem uzliek lielu izaicinājumu, kur mēs varam realizēt savu pieredzi,” skaidro Koks.

Pāļu urbšana ir sākums būvniecībai, līdz šim notika tikai demontāžas darbi.

VAS “VNĪ” valdes priekšsēdētājs valdes priekšsēdētājs Rolands Neimanis norāda, ka teātris pārbūves laikā iegūs ne tikai rekonstruētas telpās, bet arī krietni vairāk un lielākas izrāžu zāles un mēģinājumu studijas.

“Telpu apjoms palielināsies apmēram divas reizes. Pašlaik teātris izmantoja nedaudz virs 5000 kvadrātmetriem, turpmāk viņiem būs tuvu 10 000,” stāsta Neimanis.

Paredzētas trīs skatītāju zāles – lielās Smiļģa zāles partera daļā būs 325 skatītāju vietas, bet balkonā – 175, lielajā “Black-box” zālē – 240, savukārt mazajā “Black-box” zālē būs 100 sēdvietu.

“Būs pilnīgi cita līmeņa teātris, mēs būvējam pilnīgi jaunu Eiropas līmeņa teātris. Nebaidos teikt, ka tas būs viens no modernākajiem Eiropā,” stāsta Neimanis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja pārbūves darbi veiksies kā iecerēts, tad Jaunā Rīgas teātra mākslinieki atjaunotajās un no jauna uzbūvētajās telpās Lāčplēša ielā 25 varēs atgriezties 2021. gada vasarā, lai rudenī jau varētu sākt sezonu pārbūvētajā teātrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm