Jauna iespēja daudzdzīvokļu ēku renovācijai! Kredīts bankā vairs nebūs jāņem

Radīta alternatīva programma dzīvojamo māju siltināšanai un renovācijai. Latvijas – Baltijas energoefektivitātes fonds ir piesaistījis Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankas investīcijas 4 miljonu eiro apmērā. Par šo naudu paredzēts nosiltināt mājas Rīgā, Salaspilī, Līvānos, Liepājā.

2017. gada 25. februārī 9:24

Ja daudzdzīvokļu māju iemītniekiem izdodas vienoties par ēkas siltināšanu, tad tagad ir divas iespējas kā to paveikt. Var pieteikties Eiropas savienības fondu līdzfinansētai māju siltināšanas programmai un ņemt kredītu bankā. Tomēr var izvēlēties arī citu variantu – atrast kompāniju, kas varētu uzņemties projekta apmaksu un vēlāk izdevumus apmaksāt no ietaupītā par siltumenerģiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Projekta ietvaros ir jau renovēta viena māja – Rīgā Mastu ielā. Mājas pārvaldnieks uzsvēra – iedzīvotāji ir apmierināti. Latvijas – Baltijas Energoefektivitātes fonda pārstāvis parakstīja līgumu ar Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankas pārstāvjiem par 7,5 miljonu eiro piesaisti šādiem ēku atjaunošanas projektiem Latvijā. Interese par to ir ne vien galvaspilsētā, bet arī Dobelē, Salaspilī, Liepājā, un Līvānos.

Pagaidām galvenais ēku siltināšanas un renovācijas finansēšanas avots ir Eiropas savienības fondi. Tomēr 2020. gadā tie beigsies un tad alternatīvais finansējuma piesaistes mehānisms var kļūt par galveno finanšu instrumentu padomju laika ēku glābšanai Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm