Saturs turpinās pēc reklāmas

Izveido savas apkaimes kartē vārdu ”paldies”. Aicina īpašā veidā pateikties par Latvijas brīvības izcīnīšanu

Tuvojoties Latvijas neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai, ikviens aicināts pateikties tiem cilvēkiem, kuri izcīnīja brīvu Latvijas valsti.

2020. gada 2. maijā 20:17

To var darīt arī īpašā veidā – savas apkaimes kartē radīt vārdu ”paldies.” TV3 Ziņu žurnāliste Ieva Vārna sestdienas rītā pa Mežaparka apkaimi vārdu “paldies” mēģināja izskriet kopā ar Andri Teikmani – vienu no Neatkarības deklarācijas parakstītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Toreizējo Augstākās padomes deputātu – tagad valsts prezidenta kancelejas vadītāju Andri Teikmani Mežaparkā TV3 Ziņas satika, kad viņš jau noskrējis četrarpus kilometrus. Skriešana agri no rīta viņam ir sena tradīcija, taču šogad tas ir īpaši. Teikmanis norāda – ņemot vērā, ka šogad valsts svētku svinības publiski ir atceltas, tas nenozīmē, ka mēs nevaram pateikt “paldies” tiem, kuri Trešās Atmodas laikā cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju.

Teikmanis saka: “Ir jāpasaka paldies tādā veidā, kādā katrs mēs to varam, izskrienot, izbraucot, izstaigājot pateikt paldies visiem tiem simtiem tūkstošiem, kas spēja vienoties pirms 30 gadiem – 4.maijs, es domāju, katra latvieša atmiņā ir iekalts mūžīgi un paliks kā svētku diena. Paldies visiem tiem, kas toreiz spēja būt kopā un uzvarēt, nenobīties. Tā kā es domāju – tie cilvēki ir pelnījuši, lai viņiem pasaka paldies tādā veidā, kā katrs spēj, un kāpēc ne šādi?”

Foto: TV3 ZIŅAS

Nav svarīgi kādā veidā – galvenais uzdevums – savas apkaimes kartē izveidot vārdu ”Paldies”. Un šis paldies ir veltīts tiem cilvēkiem, pateicoties kuriem šodien varam runāt savā valodā, dzīvot brīvā un demokrātiskā Latvijā. Un kā gan citādi sajust un novērtēt brīvību – ja ne skrienot pa savas valsts ielām, laukiem. Teikmanis atzīst, šis viņam ir ļoti emocionāls laiks. Viņš bija starp tiem 138 Augstākas padomes deputātiem, kurš pirms 30 gadiem  nobalsoja ”Par” Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Balsojuma rezultātu toreiz gan pie parlamenta, gan citviet gaidīja tūkstošiem cilvēku.

Teikmanis atzīst – tās sajūtas un emocijas paliks uz mūžu – pēc 1990. gada 4.maija mēs savā valstī sākām dzīvot kā brīvi cilvēki un veidot savu valsti kā brīvi cilvēki.

“Es domāju, ja es parakstu šo nelielo papīra gabaliņu, vai mēs tiešām dzīvosim citā valstī, jo apkārt jau viss vēl bija tāds kā bija – bija padomju armija, bija padomju veikali, bet tomēr tas bija mirklis – pēc ceturtā maija mēs sākām dzīvot kā brīvi cilvēki, un tas ir tas mirklis, kad sākās brīvība un es domāju, ka to nevar aizmirst nekad,” norāda Teikmanis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Arī šobrīd valsts piedzīvo sarežģītus laikus, bet tie nav tādi – kā pirms 30 gadiem, kad Latvija gadu desmitus pavadījusi svešas varas pakļautībā. Tāpēc bijušais Augstākās padomes deputāts šodien saka – latvieši vienmēr ir bijuši stipri un spējuši stāvēt pāri visām grūtībām.

“Šis ir tāds īss laiciņš, laiciņš, kas beigsies, laiciņš, kuru mēs atcerēsimies – varbūt nākamgad mēs padomāsim – ā, tas bija tajā trakajā pandēmijas laikā, bet mēs atcerēsimies. Un es ticu, ka mēs atcerēsimies šo laiku ar pašcieņu, mēs izgājām cauri ar pašcieņu, mēs ieguvām jaunu pieredzi. Nebūs mums skumjas, kad atcerēsimies šo laiku,” saka Teikmanis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas