Izstādē Bauskā izrāda vairāk nekā 150 šķirņu vīnogas

Latvijas vīnogu cienītājiem un vīna baudītājiem šodien īstā vieta bija Bauska. Tur pils pagalmā notika nu jau ikgadējā izstāde, kurā varēja gan nodarboties ar ēšanu, gan arī pakonsultēties par ziemeļu vīnogu audzēšanu.

Latvijā septembris katru gadu ir vīnogu ražas mēnesis, un nu jau par tradīciju kļuvusi izstāde Bauskā, lai vīnkopji un vīndari varētu savā starpā satikties, apspriesties par ražu un jaunākajām tendencēm, kā arī izrādīt savu produkciju apmeklētājiem.

Vasara gan bijusi untumaina – tad auksts, tad karsts, tad mitrs. Slimību arī daudz, bet par spīti tam raža lielākoties ir laba. Tikai ogas mazākas un nav tik saldas. Pamatā izstādē redzamās nopērkamās tikai pie pašiem audzētājiem, sezonas īsums un ogu daudzums pārāk mazs, lai vestu uz veikaliem, taču garša – uzreiz cita lieta, salīdzinot ar importa preci.

Kā lai saka, nemiglotas, tīras, garšīgas, aromātiskas vīnogas, nevis tādas, kas pa ceļam nogatavojas kaut kur.

Izstādē uz vietas vairāk nekā 150 šķirņu vīnogas.

Apmeklētāji ne tikai degustē un nopērk, bet arī prasa pēc padoma, kā pašiem audzēt vīnogas. Jārēķinās, ka šo darbu nevar tā pa roku galam.

Dmitrijs Rižovs
vīnkopis

“Ienāk viens cilvēks un prasa: “Es gribētu, lai ir liela oga, salda, lai nevajadzētu daudz strādāt un lai nebūtu sēkliņas.” Es saku: “Jūs ziniet, aizejiet vienu celiņu uz priekšu, tad pa labi, un tur būs “Rimi”.”

Apēšana, protams, nav vienīgā lieta, ko var darīt ar šīm ogām, tāpēc vietējie ražotāji šeit izrāda arī dzērienus – gan vīnu, gan ko ņiprāku.

Ģirts Miķelsons
vīnkopis

“Tādi īstie snobi pat saka tā – apēsta vīnoga ir tas pats, kas zemē nomesta. Tās īstās vīnogas jau ir vīna vīnogas.”

Šai domai gan nepiekrita pasākuma mazākie apmeklētāji.

Žurnālists
Medijos darbojas 10 gadus. Iepriekš strādājis ziņu aģentūrās, savukārt ikdienā TV3 Ziņās vēsta par aktuālo ekonomikā un politikā, padziļināti pievēršoties valdības darbam, transportam un enerģētikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm