Saturs turpinās pēc reklāmas

Investoru kārotākā Baltijā – Igaunijas pilsonība, Latvija iedzinējos arī Lietuvai

Publicēts jaunākais investoriem pievilcīgāko pilsonību reitings “World Citizenship Report 2022”, kura augšgalā ierindota Šveice, Dānija un Somija. Latvija kopvērtējumā ieguvusi 31. vietu, atpaliekot gan no Lietuvas, gan Igaunijas, kuras ieņem attiecīgi 26. un 21. pozīciju.

14. janvārī 14:35

Pētījumā, ko veikusi kompānija “GS Gobal Partners” analizēti gan valstu statistiskie rādītāji, gan veiktas aptaujas un intervijas, tostarp, noskaidrots vairāk nekā 500 turīgu investoru viedoklis visā pasaulē. Kopumā vērtētas 187 valstu pilsonības, analizējot piecus kritērijus: drošība; ekonomiskais potenciāls; dzīves kvalitāte; globālā mobilitāte; finanšu brīvība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Latvija no abām pārējām Baltijas valstīm atpaliek četrās no minētajām jomām. Vienīgi globālā mobilitāte Igaunijā un Latvijā vērtēta līdzvērtīgi, abām reitingā nodrošinot 11. vietu, kamēr Lietuva šajā jomā novērtēta pakāpi augstāk. Pārējos kritērijos Igaunija ir pārliecinošs Baltijas valstu līderis. Ar 13.vietu reitingā Igaunija īpaši izceļas finanšu brīvības vērtējumā, krietni apsteidzot Latviju (29. vieta) un Lietuvu (24.vieta).

Ekonomiskās iespējas Latvijā un Lietuvā novērtētas salīdzinoši līdzīgi. Tikmēr drošība mūsu valstī tiek vērtēta krietni sliktāk nekā kaimiņos – drošības reitingā Latvija no Lietuvas atpaliek par 7, bet no Igaunijas – par 13 pozīcijām. Arī dzīves kvalitāte Latvijā novērtēta zemāk (37.vieta), nekā Lietuvā (33. vieta) un Igaunijā (29.vieta).

Tomēr visas trīs Baltijas valstis investoriem ir krietni pievilcīgākas nekā to kaimiņvalstis aiz Eiropas Savienības robežas. Krievija kopvērtējumā ierindota vien 82. vietā. Lielākās investoru bažas saistās ar drošības situāciju Krievijā – šajā pozīcijā tā noslīdējusi līdz 153. vietai. Baltkrievija, kas kopvērtējumā ieņem 88. vietu, ir vēl mazāk pievilcīga nekā Krievija.

Kā secina pētījuma autori, ekonomiskie smagsvari joprojām ir ASV, Ķīna un Krievija, kuras pēdējās desmitgadēs izceļas ar globālu ietekmi. To priekšrocības balstās plašajā ekonomikā un militārajā varenībā.

“Tomēr visas trīs valstis ir saskārušās ar politisko nestabilitāti, sociālo nemieru un sliktu reakciju uz Covid-19 pandēmiju, kā rezultātā daudzi turīgi investori pametuši valsti labākas nākotnes meklējumos,” rezumēts “World Citizenship Report 2022”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas