tv3.lv

Indijā reģistrēts jauns bojāgājušo skaita rekords – vairāk nekā 3700 diennaktī

Indijā arvien katastrofāla epidemioloģiskā situācija un kļūst arvien sliktāk, jo pagājušajā diennaktī tur reģistrēts jauns bojāgājušo skaita rekords – vairāk nekā 3700 ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu, vēsta TV3 ziņas.

2021. gada 5. maijā 20:32

Indijā turpinās pandēmijas otrais vilnis, kas ikdienas laupa vairāku tūkstošu cilvēku dzīvību. Bet jaunu inficēšanās gadījumu skaits diennaktī pārsniedzis 380 000. Eksperti pieļauj, ka patiesais apmērs ir daudz lielāks, jo ne visur ir iespējams veikt Covid-19 analīzes. Tāpat lauku apvidos nemaz netiekot reģistrēti visi Covid-19 nāves gadījumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrusa uzliesmojums radījis pamatīgu krīzi slimnīcās. Tās nespēj uzņemt visus pacientus, jo trūkst gultasvietu un skābekļa balonu.

“Esmu ieradies, lai uzpildītu skābekļa balonu, kas nepieciešams radiniekam. Gaidu kopš pieciem rītā. Līdz šim nekas nenotiek, un cilvēki ir izmisumā,” norāda Deli iedzīvotājs Akšajs.

Ceļā uz Indiju no Vācijas 5. maija devusies militārā lidmašīna ar ļoti vērtīgu kravu. Tā nogādās mobilo ierīci skābekļa ražošanai. Bet jau 6. maijā Vācija plāno nosūtīt nākamo palīdzības kravu.

Dažāda veida palīdzību nodrošina arī Amerikas Savienotās Valstis.

“Indijai mēs sniedzam ievērojamu palīdzību. Esmu runājis ar premjerministru Modi. Viņam visvairāk nepieciešami materiāli vakcīnu ražošanai. Mēs tos viņam sūtām. Mēs arī sūtām skābekli un daudz izejvielu zāļu ražošanai,” norāda ASV prezidents Džo Baidens.

Palīdzības sniegšanā iesaistījusies arī Austrālija, kas izpelnījusies kritiku par to, ka vismaz līdz mēneša vidum aizliegusi ieceļot no Indijas. Aizliegums jāievēro arī uz Austrālijas pilsoņiem. Tomēr valdība pārmetumus noraida, akcentējot, ka lidojumi apturēti sabiedrības veselības drošības dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Indijā plašumā vēršas neapmierinātība ar valdību, jo tā nav spējusi novērst pandēmijas otro vilni, kura sekas ir katastrofālas.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm