tv3.lv

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, 24. aprīlī Latvijā notiks Lielā talka

Neatkarīgi no sarežģītajiem apstākļiem arī šogad, 24. aprīlī, Latvijā notiks Lielā talka, ievērojot piesardzību un talkojot vienatnē, divatā un ģimenes talku formātā, vai arī atbilstoši aktuālajai situācijai talkas dienā, informēja Lielās talkas rīkotāju pārstāve Jana Kralliša.

2021. gada 30. martā 13:40

Tiešsaistē 31. martā plkst. 12.00 notiks Lielās talkas atklāšanas pasākums, kura laikā norisināsies lekcijas un diskusiju. Pasākuma laikā Lielās talkas organizatori informēs par šā gada talkas galvenajiem mērķiem, plānoto norisi un jaunumiem. Paredzēta arī diskusija par sabiedrības līdzdalību, kā izšķirošu faktoru vides aizsardzībā un saglabāšanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākuma pirmajā daļā no plkst. 12.00 līdz 12.20 notiks vides aktīvista un bijušā Pasaules dabas fonda direktora Uģa Rotberga lekcija par vides aizsardzības izaicinājumiem, cik būtiski saglabāt tīru vidi un Latvijas vietu pasaulē. No plkst. 12.30 līdz 12.50 notiks lektores un iedvesmas treneres Elaines Brazila-Bērziņas lekcija par cilvēku iedvesmošanu un sakoptas vides ietekmi uz cilvēku, kā arī par to, cik būtiski pašreizējos apstākļos cilvēkiem būt iesaistītiem un domāt pozitīvi.

Savukārt pasākuma otrajā daļā no plkst. 13.00 līdz 14.00 notiks diskusija “Sabiedrības līdzdalība, kā izšķirošs faktors vides aizsardzībā un saglabāšanā”. Paredzēts, ka diskusijā piedalīsies Valsts prezidents, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), AS “Latvijas Valsts meži” komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs, “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs un vadības komandas pārstāvis Jānis Vanags.

Tāpat diskusijā piedalīsies “Mežpils alus” mārketinga vadītāja Evita Dadzīte, Talsu novada Lielās Talkas koordinatore, pašvaldības vides speciāliste Aija Svarinska, sportists, biedrības “Jaunmārupe skrien!” valdes loceklis Uģis Kronbergs un Lielās talkas vadītāja Jaunzeme.

Pieslēgšanās pasākumam un reģistrēšanās notiks no plkst. 11.30, savukārt tiešraidei varēs sekot līdzi Lielās talkas sociālā medija “Facebook” lapā.

Šogad Lielā talka Latvijā tiek rīkota 14. gadu pēc kārtas un Lielās talkas organizatori aicina ikvienu iesaistīties talkas aktivitātēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielās talkas atklāšanā piedalīsies tās patrons Valsts prezidents Egils Levits, Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme, organizatori, koordinatori, brīvprātīgo darba komanda un mediju pārstāvji. Tāpat paredzētas lektoru uzstāšanās, kuru mērķis ir raisīt diskusiju gan par vides jautājumiem, kā arī iedvesmot būt pozitīviem.

Kā informēja Lielās talkas pārstāve Gita Sauka, ņemot vērā ārkārtējās situācijas apstākļus valstī, kad skolēniem nav iespējams apmeklēt skolu un klātienē satikties, Lielā talka pagarina 5. līdz 12. klašu skolēnu konkursu “Tīra vide – neatņemama mana un manu vienaudžu Latvijas sastāvdaļa” darbu iesniegšanu līdz šā gada 1. decembrim. Konkursa mērķis ir aktualizēt nepieciešamību rūpēties par vidi, lai saglabātu to tīru, skaistu nākamajām paaudzēm. Skolēnu konkursa radošāko darbu autori kļūs par “Lielā talka 2022” vēstnešiem un viedokļa līderiem komunikācijas aktivitātēs.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norādīja, ka, īstenojot konkursu, organizatori vēlas, lai jauniešiem būtu iespēja brīvi dalīties ar savām idejām un kopā realizēt nepieciešamo uzdevumu. Pielāgojoties šī brīža situācijai, Lielās talkas organizatoru komanda nolēmusi pagarināt konkursa norisi līdz decembrim, cerot, ka gada otrajā pusē apstākļi būs piemērotāki konkursa uzdevuma veikšanai.

“Pēdējo gadu laikā jaunieši ir izrādījuši lielisku iniciatīvu, runājot par vides problēmām un aktualizējot nepieciešamību mainīt savus ikdienas paradumus, zaļākas un sakoptākas pasaules veidošanā, tāpēc ar interesi gaidām radošās un iedvesmojošās idejas,” tādu aicinājumu pauda Jaunzeme.

Konkursa laikā līdz pat 1. decembrim jaunieši ir aicināti individuāli vai komandās iesniegt 80 sekunžu horizontāli filmētu video klipu vai izveidot plakātu, kurā akcentēta vides loma un nepieciešamība saglabāt tīru Latviju nākamajām paaudzēm. Radošāko darbu autori kļūs par viedokļa līderiem un to darbi būs daļa no komunikācijas aktivitātēm Lielās talkas mājaslapā un sociālajos tīklos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt konkursa laureāti tiks aicināti piedalīties “Lielā talka 2022” ietalkošanas pasākumā Rīgā, kā arī saņems dāvanu karti no Lielās talkas 200 eiro vērtībā. Iesniedzot video klipu vai plakātu, nepieciešams minēt informāciju par autoriem – neliels apraksts un kontaktinformācija, kā arī skolas nosaukums.

Līdz 1. decembrim skolēnu radošais projekts jānosūta uz e-pasta adresi “[email protected]”, klāt minot arī projekta autoru kontaktinformāciju. Savukārt līdz 10.decembrim žūrija izvēlēsies vienu radošāko autoru komandu katrā no reģioniem: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Konkursa nolikums pieejams Lielās talkas tīmekļvietnē “talkas.lv” sadaļā “Sākums”. Turpat pēc 10.decembra tiks publicēts arī reģionu radošāko komandu saraksts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm