tv3.lv

Līdz šim pieteiktas vairāk nekā 1200 talkas vietas; iepazīsties ar ieteikumiem drošai un atbildīgai talkošanai!

Sestdien, 24. aprīlī, četrpadsmito reizi norisināsies Lielā talka, kurā, ievērojot valstī noteiktos drošības noteikumus, šogad talkot var doties ikviens vienatnē, divatā, esot no vienas mājsaimniecības vai ievērojot vismaz divu metru distanci, vai ģimenes lokā jeb kopīgās talkās līdz 10 cilvēkiem, taču ir vairāki principi, kas ļaus talku aizvadīt droši un veiksmīgi, informē talkas organizatoru pārstāvji.

2021. gada 23. aprīlī 16:40

Lielās talkas ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts veikt vides sakopšanas un labiekārtošanas darbus, lai sakoptu publisku teritoriju – pilsētu, mežu, pļavu kā arī dažādu ūdenstilpju krasta teritoriju. Tāpēc pirms talkas darbu uzsākšanas ir svarīgi pareizi sagatavoties, kā arī parūpēties par atbilstoša apģērba izvēli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāievēro divu metru distance.

Lai talkošana aizritētu droši un atbildīgi, neatkarīgi no tā, kādā formātā tiek talkots, ja pašvaldības talkas koordinators ir sniedzis apstiprinājumu. Visiem talkas dalībniekiem ir jāievēro divu metru distance. Talkotāji aicināti pievērst uzmanību savam veselības stāvoklim un doties talkot tikai tad, ja veselības stāvoklis ļauj veikt fiziskus darbus, kā arī nav novēroti Covid-19 un citu slimību simptomi.

Jāievēro roku higiēnas prasības.

Pirms un pēc darbu veikšanas ievēro roku higiēnas prasības – rokas jāmazgā kārtīgi – vismaz 20 sekundes siltā, tekošā ūdenī, izmantojot ziepes. Ja nav iespējas nomazgāt rokas, talkošanas laikā izmantojiet roku dezinfekcijas līdzekļus, kuri satur vismaz 60% alkohola vai antibakteriālas salvetes. Piedaloties atkritumu vākšanas un labiekārtošanas talkās, noteikti jāizmanto cimdi.

Jāizvēlas atbilstošu apģērbu.

Dodoties talkot, noteikti jāizvērtē, vai izvēlētais apģērbs ir atbilstošs veicamajiem talkas darbiem. Ja talkas norises vieta ir mežs vai pļava, jāizvēlas apģērbs, kas nosegs rokas un kājas – garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Galvā jāvelk cepure vai lakats, lai būtu pasargāti no ērcēm un citiem meža kukaiņiem. Meklējot piemērotākos apavus, jāvelk slēgti un augstāki apavi, kas aizsegs kājas, ejot pa meža brikšņiem.

Sakopjot publisku teritoriju, talkotāji aicināti būt atbildīgiem un pievērst uzmanību apkārt esošajiem atkritumiem, tā pasargājot sevi no traumu vai infekciju gūšanas.

“Aicinām ikvienu iesaistīties un piedalīties talkas norisē, padarot Latviju tīrāku un zaļāku. Es ļoti ceru, ka arvien vairāk cilvēku šo Lielās talkas tradīciju un pozitīvo ieradumu iekļaus arī savā ikdienā – nemēslojot, šķirojot un saudzīgi izturoties pret dabas resursiem. Tāpat aicinu būt modriem un talkošanas laikā ievērot visus drošības pasākumus – gan epidemioloģiskos, gan arī visai praktiskus, piemēram, rīcību sastopoties ar bīstamiem atkritumiem vai stiklu. Būsim uzmanīgi,” uzsver “Mežpils alus” mārketinga vadītāja Evita Dadzīte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atkritumu savākšana un šķirošana

Pēc talkas darbu veikšanas talkotāji aicināti novietot salasītos atkritumu maisus noteiktās vietās pašvaldības teritorijā. Lai uzzinātu tuvāko atkritumu savākšanas vietu, talkotāji aicināti vērsties pie savas pašvaldības talkas koordinatora vai atrast tuvāko oficiāli reģistrēto talkas vietu Lielās talkas mājaslapas sadaļā “Kartes”: https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/

Talkas laikā atrodot lielgabarīta atkritumus – mēbeles, matračus, būvgružus vai bīstamos atkritumus – baterijas, elektroiekārtas, medicīnas atkritumus – jāsazinās ar savas pašvaldības koordinatoru par tālāku rīcību. Talkojot dabā vai pilsētas teritorijā un uzejot mirušu dzīvnieku – nevajag aiztikt to, bet arī jāziņo attiecīgajai pašvaldībai. Lielās talkas pašvaldību koordinatoru saraksts pieejams šeit. Ieraugot vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekus, jāziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Gadījumos, kad tiek atrasti nezināmas izcelsmes vai dzīvībai bīstami atkritumi, sprāgstvielas, nekavējoties jāziņo operatīvajam dienestam, zvanot uz 112. Situācijā, kad šaubies par atrasto atkritumu stāvokli, nekādā gadījumā nevajag tiem tuvoties vai tos aiztikt. Sazinoties ar drošības instancēm, tās informēs par to, kā konkrētajā situācijā rīkoties.

Lielās talkas dalībnieki aicināti līdz svētdienai iesūtīt fotoattēlus no savas talkošanas vietas, kur tā redzama pirms un pēc talkas darbiem. Attēlus ikviens aicināts iesūtīt uz e-pastu: [email protected]

Uz šodienu ir pieteiktas vairāk nekā 1200 oficiāli reģistrētas talkošanas vietas, kā arī pieteiktas teju 300 solo talkas. Ikgadēji talkotāji, kuri talko individuāli, ne vienmēr atzīmē savas talkošanas vietas, taču aicinām to darīt SOLO talkas kartē, ko iespējams atrast Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv, lai būtu iespējams sekot līdzi tam, kuras vietas tiks sakoptas un kur tas būtu vēl jāizdara.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm